Patirtis

Ūkininko patarėjas: Konflikto liepsnos „Medeinoje“ nusvilina kaltus ir nekaltus0

Nuotrauka: ŪP

Šaltrinis: ukininkopatarejas.lt

ŪP korespondentas Juozas SKRIPKAUSKAS

Pačioje Žemaitijos širdyje veikiančiame medžiotojų būrelyje liepsnoja tarpusavio nesutarimų ir konfliktų su ūkininkais laužas. Norėdami atsiginti nuo viską trypiančių, bet niekuo žemdirbiams nepagelbstinčių medžiotojų, ūkininkai uždraudžia jiems savo žemėse medžioti. Medžiotojų klubo vadovai inicijuoja abejotinus procesus prieš savo narius. Eina teismai, verda nesutarimų košė, vyksta karas visų prieš visus.

Medžioja minų lauke

Dar 2020 m. vykusiame susirinkime dėl medžiotojų ir ūkininkų santykių buvo pateikta informacija, kad Telšių r. veikiančio „Medeinos“ medžioklės būrelio nariai neturi teisės patekti į kai kurių ūkininkų žemes. Tame susirinkime dalyvavę aplinkos apsaugos atstovai perspėjo, kad tokia medžioklė prilygsta medžioklei minų lauke – jei kas nufilmuos ten vaikštantį medžiotoją, bus apkaltintas brakonieriavimu ir neteks medžiotojo licencijos.

Vis dėlto „Medeinos“ medžiotojai iki šiol medžioja „minų lauko“, kuriame uždraustų plotų dar labiau padaugėjo, apsuptyje. Pabandėme išsiaiškinti, kiek ūkininkų yra uždraudę medžioti savo žemėse. Beje, tą jie padaryti gali, kreipęsi į kiekviename rajone įkurtą komisiją medžioklės plotų vienetams sudaryti bei jų riboms pakeisti.

Aktyviausi „Medeinos“ klubo priešininkai teigia, kad ūkininkų, atsisakiusių įleisti medžiotojus į savo žemes, skaičius perkopė penkiolika, o tų žemių plotas – jau daugiau kaip 500 ha. Vienas su klubu konfliktuojantis medžiotojas ir ūkininkas Tomas Zybartas sako, kad „šiandien yra uždraudę 11 ūkininkų.

Skaitykite toliau portale Ūkininko patarėjas!

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv