Medžioklės reikmenys

Trumpas lygiavamzdžio valymo kursas0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Lygiavamzdį, kaip ir graižtvinį ginklą, reikia valyti reguliariai. Valymo principai daug nesiskiria, bet daugiausia problemų valant lygiavamzdį kils su švino ir plastiko nuosėdomis, o ne vario gabalėliais, liekančiais vamzdyje iššovus.

Po medžioklės ar šaudymo treniruotės geriausia, kol vamzdžiai šilti, įpūsti į juos tepalo ir metaliniu šepetėliu išvalyti. Kol vamzdžiai neatvėso ir nešvarumai juose nepridžiūvo, juos daug paprasčiau valyti. Jeigu šaudėte šratais, vamzdyje daugiausia bus matyti miltelių ir jų retų sluoksnių ant vamzdžio sienelių.

Visus šiuos nešvarumus galima gana lengvai išvalyti grūstuvu. Didžiausia problema valant vamzdžius bus tada, kai šaudysite labai šiltu oru ir daug. Dar sudėtingiau šaudant švininėmis kulkomis šiltu oru – tuomet vamzdžiuose susidarys ne vienas švino ir plastiko sluoksnis.

Švino sluoksniai paprastai šalinami metaliniu šepetėliu, mechaniškai išvalant nuosėdas. Tai nėra lengva ir maloni užduotis, todėl juo labiau ginklo negalima užleisti. Kai kurie gamintojai parduoda švinines kulkas su specialia danga, saugančia vamzdį.

Profilaktika – geras dalykas. Kad vamzdžiuose nesusikauptų didžiulė krūva nešvarumų, lygiavamzdį galima išvalyti po kiekvienos sportingo ar bėgančio šerno serijos. Tai kiek svarbiau šaudant kulkomis. Daugelis laikys tai nereikalinga prabanga, bet po šaudymo ginklą valyti bus tikrai lengviau.

Kai vamzdžiai švarūs, skudurėliu nuvalykite ginklo mechanizmo išorines dalis ir vietas, padengtas trintį mažinančiu tepalu. Tai labiau taikytina sportiniams ginklams arba treniruotėms naudojamiems medžiokliniams lygiavamzdžiams, bet nuvalytą ginklą bus daug maloniau kilnoti ir laikyti rankose.

Nuotrauka: is archyvo

Vamzdžius reikėtų apdoroti kokiu nors ginklų tepalu ar net mikrokeramine danga netgi po vandens paukščių medžioklės ar medžioklės su varovais. Ant lygiavamzdžio patekus vandens, vamzdžiuose gali greitai susidaryti rūdžių. Ne kartą matyti lygiavamzdžiai rūdžių išmargintais vamzdžiais. Tokiu atveju vamzdį reikia apdoroti tepalu ir akimirką palikti, o paskui tiesiog nuvalyti skudurėliu.

Medžioklinį lygiavamzdį, kuriuo šaunama tik porą kartų per metus, irgi reikia ištepti tepalu ir laikyti sausoje vietoje, kad jis staiga nevirstų surūdijusia dūda.

Jeigu ginklo droseliai keičiami, kartkartėmis ir juos reikėtų atsukti ir nuvalyti, antraip prikepusių jų visai gali nepavykti nuimti. Atsukus juos galima apdoroti tepalu ir popieriniu rankšluosčiu ar skudurėliu nušluostyti. Kad ir droseliai išsipurvina, rodo tai, kad balti popieriniai rankšluosčiai pajuoduoja.

Susiję straipsniai

Sportininkai dažniausiai po kiekvienos treniruotės išvalo savo lygiavamzdžius, o po medžioklės šautuvus taip pat reikia išvalyti, net jeigu nešauta nė karto. Pagarbos ir rūpesčio vertas net paprasčiausias rusiškas ginklas, suteikiantis mums daugybę gražių medžioklės akimirkų.

Kaip nusipirkti žurnalo Medžioklė priedą Žvėriena? Bakstelėkite NUOTRAUKĄ IR SUŽINOKITE!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.