Patirtis

Švedija paskelbė rekordinį vilkų limitą!0

Nuotrauka: unsplash.com

Švedijos vyriausybė atskleidė planus sumažinti dabartinę vilkų populiaciją. Pagal vyriausybės planą medžiotojams bus leista sumedzioti 75 iš 460 šiuo metu Švedijoje klajojančių vilkų.

„Matome, kad vilkų populiacija kasmet auga, ir šiuo leidimu medžioti norime užtikrinti, kad galėtume pasiekti parlamento užsibrėžtą tikslą“, – sakė Švedijos kaimo reikalų ministrė Anna-Caren Sätherberg ir pridūrė: „Galime pamatyti, kad vilku ispuoliu skaicius išaugo”.

„Medžioklė yra neisvengiamai būtina norint pažaboti vilkų skaičiaus augimą“, – Švedijos laikraščiui sakė Gunnaras Glöersenas Švedijos medžiotojų asociacijos atstovas. -„Per visa salies istorija, siuo metu vilkų populiacija yra didžiausia”.

Gyvūnų aktyvistams nesuprantama, kad Švedija davė leidimą medžioti vilkus. Anot jų, vilkai yra labai svarbūs maisto grandinėje. „Ketvirtadalio šalies gyventojų nuomone, medžioklė turi neigiamų pasekmių gyvūnams ir gamtai“, – sakė prieš medžioklę nusiteikusios grupuotės „Jaktkritikerna“ prezidentė Marie Stegard.

„Tai pražūtinga visai ekosistemai“. Švedijos kanalo SVT teigimu, pirmadienį aktyvistai bandė sutrukdyti medžioklės pradžią, bet to padaryti nepavyko. Yra žinoma, kad pirmosiomis vilkų medžioklės dienomis jau buvo sumedžiota dešimt vilkų.

Švedijos vyriausybė paprašė valstybinės aplinkos apsaugos agentūros persvarstyti sumedzioti galimų vilkų skaičių. Agentūra anksčiau teigė, kad vilkų skaičius turėtų išlikti apie 300, kad būtų išvengta giminystės. Tačiau Švedijos parlamentas pasisako už tai, kad vilkų populiacija būtų sumažinta iki 170 – mažiausia, kokia ji gali siekti nepažeidžiant ES rūšių ir buveinių direktyvos taisyklių.

Nors daugelis džiaugiasi šia žinia, teigdami, kad Švedijos vilkų populiacija yra nekontroliuojama, kiti tvirtino, kad ji yra palyginti nedidelė, palyginti su tokiomis šalimis kaip Italija, kurioje šiuo metu gyvena daugiau nei 3000 vilkų. Daugelis aplinkosaugininkų nerimauja, kad daugiau nei pusės Švedijos vilkų populiacijos sumedziojimas sunaikins, o ne stabilizuos šalies ekosistemą.

„Vilkai, kaip pagrindiniai plėšrūnai maisto grandinėje, yra būtina biologinės įvairovės sąlyga“, – „The Guardian“ sakė Marie Stegatd iš kovos su medžiokle grupės „Jaktkritikerna“.

Susiję straipsniai

„Ketvirtadalio šalies gyventojų nuomone, vilkų sumedziojimas turi neigiamų pasekmių gyvūnams ir gamtai. Tai pražūtinga visai ekosistemai. Vilkų egzistavimas prisideda prie turtingesnio gyvūnų ir augalų gyvenimo. Žmonių išlikimas priklauso nuo sveikų ekosistemų. Pasaulio gamtos fondo plėšrūnų ekspertas Benny Gäfwertas taip pat tvirtino, kad parlamento 170 leistinu sumedzioti vilku limitas „nepagrįstas jokiais moksliniais faktais“.

PRENUMERUOKITE Žurnalą nuo vasario 2 d iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.