Patirtis

Sumedžiota daugiau nei pusė vilkų limito. TOP Savivaldybės, kuriose sumedžiota daugiausiai vilkų0

Nuotrauka: Jonas P.

Vilkų medžioklės sezonas tęsiasi. Paskutinė diena – kovo 31 d., bet iki tada limito vargu ar pakaks.
Praėjo du su puse mėnesio ir dabar oficialiai skaičiuojama, kad sumedžioti 190 vilkai. Vilkų sumedžiojimo duomenis galima rasti Aplinkos ministerijos interneto svetainėje

Dabartinė statistika yra tokia:

Anykščių r. 16 vilkų;
Jurbarko r. 14 vilkų;
Kaišiadorių r. 11 vilkų;
Vilkaviškio r. 9 vilkai;
Mažeikių r. 8 vilkai;
Kupiškio, Širvintų, Panevėžio r. 7 vilkai;
Tauragės, Ukmergės, Raseinių, Varėnos, Kretingos r. 6 vilkai;
Utenos, Ignalinos, Skuodo, Šilalės r. 5;
Alytaus, Šakių, Rokiškio r. 4;
Prienų, Jonavos, Radviliškio, Kelmės r. 3;
Šiaulių, Pasvalio, Druskininkų, Pagėgių, Telšių, Kėdainių, Zarasų, Kalvarijos, Vilniaus, Marijampolės, Švenčionių r. 2 vklkai;
Molėtų, Klaipėdos, Joniškio, Šalčininkų, Lazdijų, Kauno, Plungės, Šilutės r. 1 vilkas;

Kaip vyks šis vilkų medžioklės sezonas, medžiotojų nuomonės skiriasi. Vieni mano, kad vilkų sezonas baigsis anksčiau, nei numato taisyklės, nes plėšrūnų daug, pranešimų apie pastebėjimus ar išpuolius prieš gyvulius taip pat kasmet daugėja. Jei populiacija pakankamai didelė, vilkus rasti ir sumedžioti gana lengva. Ypač kai yra sniegas.

Kiti pabrėžia, kad limitas yra labai didelis ir visus leidimus išnaudoti nepavyks. “Kuo daugiau medžiojame, tuo vilkai tampa atsargesni. Didelėje populiacijoje paprastai yra gana daug gyvūnų, kurie niekada nesusidūrė su žmonėmis ir medžiokle ir yra gana drasūs. Kuo dažniau bus medžiojami vilkai, tuo tokių drąsių individų liks mažiau. Ir medžiotojų darbas bus vis sunkesnis. Todėl galima sakyti, kad kai limitas eina į pabaigą, vilkus sumedžioti bus vis sunkiau. Yra tikimybė, kad visus leidimus neišnaudosim. Įdomu, kokios bus pasekmės? – sakė Petras Kupeikis..

Kai rašo delfi.lt, planuojant sumedžiojimo limitą, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) mokslininkai rekomendavo atsižvelgti ir į tai, kad pastaraisiais metais atliekami vilkų populiacijos genetiniai, amžiaus, reprodukcijos ir pasiskirstymo tyrimai rodo stabilią arba gerėjančią populiacijos būklę bei didėjantį vilkų skaičių.

Pastaruosius keturis medžioklės sezonus nustatant sumedžiojimo limitą, besiveisiančių šeimų skaičius buvo dauginamas iš kaimyninėse šalyse nustatyto prieaugio vidurkio 3,25, tačiau, naudojant šį perskaičiavimo koeficientą, visą šį laikotarpį buvo stebimas vilkų populiacijos augimas. Tikėtina, kad prieaugio vidurkis 3,25, kuris buvo nustatytas šiauresnėse šalyse, neatitinka geresnėse gamtinėse sąlygose besiveisiančios vilkų populiacijos būklės.

Kad būtų galima sustabdyti tolimesnį vilkų populiacijos augimą, VDU mokslininkai siūlė šiemet atsargiai didinti prieaugio vidurkio koeficientą, naudojamą šio medžioklės sezono sumedžiojimo limitui apskaičiuoti, iki 3,75. Pokytis po siūlomo prieaugio vidurkio koeficiento koregavimo bus stebimas ir šis koeficientas bus atitinkamai koreguojamas nustatant vilkų sumedžiojimo limitą kitais metais.

Vilkų medžioklės sezonas tęsiasi nuo spalio 15 iki kovo 31 dienos.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv