Patirtis

Už žiaurų elgesį su gyvūnais nuteisto Radviliškio rajono savivaldybės nario mandatas panaikintas0

Nuotrauka: unsplash.com

Tęsiasi viena skandalingiausių atkurtos Lietuvos laikotarpiu inicijuotų gyvūnų kankinimo bylų. Į bylą įtraukti septyni asmenys ir, deja, šeši iš jų turi medžiotojo bilietą.

Medžiotojai ir medžiotojų organizacijos nuo tokių pažeidimų visada atsiriboja, pažymėdami, kad brakonierių ir gyvūnų kankintojų veiksmai nėra rodiklis, pagal kurį būtų galima spręsti apie medžiotojų bendruomenę kaip visumą.

Portalas Agrobite.lt , remiantis gegužės 15 d. Šiaulių apygardos teismo apkaltinamuoju nuosprendžiu, kuriuo politikui skirta 3766 eurų bauda už žiaurų elgesį su gyvūnais. Politikui skirta 3766 eurų bauda už žiaurų elgesį su gyvūnais.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) panaikino už žiaurų elgesį su gyvūnais nuteisto Radviliškio rajono savivaldybės nario Ernesto Mončausko mandatą.

Tarp kito, portalas lrt.lt rašo, kad teismo metu, iki tol už vagystes teistas politikas buvo paskirtas rajono taryboje rūpintis švietimo ir jaunimo reikalais bei laimėjo konkursą į Radviliškio švietimo ir sporto paslaugo centro direktoriaus pavaduotojus. Seime yra svarstomas įstatymo projektas, kad su jaunimu negalėtų dirbti teisti asmenys.

„Kai jis tapo laimėtoju šitame konkurse, jis dar nebuvo nuteistas. Ko gero, reikėtų žiūrėti teisiškai, reputaciniai klausimai yra kitas dalykas. Rengiant konkursus, negalima nepriimti dokumentų, jeigu tai nėra numatyta įstatyme“, – aiškina Radviliškio r. meras Kazimieras Račkauskas.

Visgi, tarybos nario advokatė Monika Kaluževičienė posėdžio metu teigė, kad VRK neturėtų pašalinti E. Mončausko iš Radviliškio tarybos, mat, pasak jos, teismas politikui neskyrė jokios baudžiamojo poveikio priemonės, ribojančios jo pasyviąją rinkimų teisę. Be to, pažymėjo teisininkė, bausmė, paskirta E. Mončauskui, buvo įgyvendinta tą pačią gegužės 15 d.

„Jam buvo paskirta bausmė – bauda, kurią jis sumokėjo tą pačią dieną. Ką tai reiškia – jo bausmė buvo atlikta tą pačią dieną, nepaisant to, kad su nuosprendžiu yra nesutinkama ir jis bus skundžiamas kasacine tvarka“, – aiškino M. Kaluževičienė.

„Nuosprendyje nėra paskirta jokių baudžiamojo poveikio priemonių. Ką tai reiškia – Ernestui Mončauskui nėra uždrausta toliau eiti jo pareigas savivaldybės taryboje“, – akcentavo ji.

Visgi, VRK narių advokatės argumentai neįtikino. VRK Rinkimų skyriaus organizavimo vedėja Reda Daniškevičiūtė nurodė, kad E. Mončausko mandatas naikinamas nepaisant to, kad bausmė yra atlikta, o teismas neskyrė baudžiamojo poveikio priemonių.

Susiję straipsniai

„Savivaldybių tarybų nariams yra taikomi truputį griežtesni reikalavimai. Ir jeigu jam būnant tarybos nariu yra priimamas bet koks apkaltinamasis teismo nuosprendis, tuo atveju tarybos nario įgaliojimai yra nutraukiami“, – kalbėjo R. Daniškevičiūtė.

Skaitykite toliau agrobite.lt

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv