Medžioklės reikmenys

Skaitytojas klausia. Kokie teisės aktai reglamentuoja šaudmenų naudojimą?0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Redakcija gavo prašymą paaiškinti, kokie teisės aktai reglamentuoja kulkų, grankulkių ir šratų naudojimą kanopinių ir plėšrūnų medžioklėje.

Atsako Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius Laimonas Daukša

Pagal galiojančias Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, kanopinius žvėris (briedžius, elnius, danielius, šernus, stirnas) draudžiama medžioti visų dydžių šratais ir grankulkėmis. Kitaip tariant, visi pirmiau išvardyti žvėrys gali būti medžiojami tik kulkomis, kurios gali būti naudojamos medžiojant tiek graižtviniais, tiek lygiavamzdžiais ginklais.

Medžiojant plėšrūnus ar graužikus, šaudmenims taikomų reikalavimų nėra. Kalbant apie lygiavamzdžių medžioklinių ginklų šaudmenų naudojimą medžioklėse varant arba sėlinant, draudžiama naudoti apvaliąsias kulkas ir didesnius kaip 9 mm skersmens šratus.

Susiję straipsniai

Norėčiau priminti, kad draudžiama medžioti kanopinius žvėris šoviniais, neturinčiais būtinos šaudmens energijos. Šis būtinos šaudmens energijos faktorius turi būti įvertintas medžiojant tam tikros rūšies kanopinį gyvūną ir jam sumedžioti būtiną kulkos energiją 100 metrų atstumu.

Prenumeruokite žurnalą Medžioklė iki 2022 m. pabaiga!

LA.lv