Medžioklės reikmenys

Šiek tiek kosmoso. March 6x-60×60 Genesis0


March 6x-60×60 Genesis
March 6x-60×60 Genesis
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Jei nusprendėte užsiimti tolimuoju šaudymu ekstremaliai dideliais atstumais, tuomet galbūt verta pagalvoti apie March taikiklį. Latvijoje tokį galima įsigyti. Beprotiškai brangus, bet pasižymi galimybėmis, kurių nesiūlo kitos alternatyvos. Šį taikiklį buvo galima apžiūrėti filmuojant interviu su šaudymo sporto entuziastu Juriu Kuškiu iš Angelarms.eu. Jei kas nors dabar virkaus, kad šitas jau tikrai medžiotojams nereikalingas ir niekada netiks, žinoma, galima su tuo ir sutikti, bet gali būti, kad tokios technologijos artimesnėje ar tolimesnėje ateityje bus ir optiniuose vulgaris taikikliuose.

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Genesis koncepcija gimė 2016 m., kai keli pasaulio šaudymo čempionato nugalėtojai nusprendė, kad reikia taikiklio, su kuriuo būtų galima patogiai šaudyti daugiau nei dviejų mylių, arba trijų kilometrų, atstumu. DEON Optical Design inžinieriai priėmė šį iššūkį ir sukūrė keletą prototipų, kurie buvo kruopščiai bandomi trijuose žemynuose. Galiausiai kartu su inžinieriais buvo sukurtas naujoviškas taikiklis.

Gamintojas žada, kad Genesis padidins šiuolaikinių ginklų taiklumo galimybes nenaudojant jokių specialių ir pritaikomų laikiklių ar prizmių sistemų. Taigi kuo šis taikiklis ypatingas? Jis gali būti reguliuojamas vertikalioje ašyje iki 400 MOA, arba 114 Mil vienetų, dėl to šaulys gali paleisti šūvį nuo 20 metrų iki 4,5 km atstumu. Kosmosas, tiesa?
Kokią problemą išsprendžia šis taikiklis? Kas bandė šaudyti didesniais nuotoliais, tas žino, kad kiekvienas klasikinis taikiklis turi ribą, kaip toli galima pakelti balistinį bokštelį. Vienu momentu bokštelis tiesiog sustoja. Tada reikia pritaikytų laikiklių ar kitokio sprendimo.

Genesis naudoja pirmosios židinio plokštumos (FFP) technologiją, dėl kurios taikymosi tinklelį galima pritaikyti šaudyti labai įvairiais nuotoliais. Dėl šios taikiklio konstrukcijos šaulys visada gali naudoti centrinę taikymosi tinklelio dalį, lęšiams perteikiant aiškų, ryškų, neiškraipytą vaizdą. Taip pat taikiklio gamyboje naudojama DEON sukurta High Master lęšių sistema, kurioje naudojami Super ED lęšiai su stiklais, užtikrinančiais milžinišką raišką, natūralias spalvas net vaizdo pakraščiuose.

Taip, žinoma, tokių sudėtingų ir brangių technologijų medžiotojui kasdienybėje nereikia, tačiau įdomu pažiūrėti, kokius sprendimus siūlo šiuolaikinės technologijos. Kaina, žinoma, tokio taikiklio nemaža – šis prietaisas yra brangesnis nei labai geras civilinėms reikmėms skirtas terminis taikiklis. Už šiuos pinigus būtų galima įsigyti beveik du tokius.

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

Susiję straipsniai

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

LA.lv