Patirtis

Šiandien prasideda vilkų medžioklės sezonas. Prasideda Latvijoje0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Latvijoje šiandien, liepos 15 d. prasideda vilkų medžioklės sezonas. Latvijos valstybinė miškų tarnyba (LVMT) nustatė leidžiamą vilkų sumedžiojimo skaičių – 280 gyvūnų. Vilkų populiacijos būklė Latvijoje yra palanki ir stabili. Mokslininkai nurodo, kad populiacija turi tendenciją augti.

Nuo medžioklės pradžios liepos 15 d. iki pat spalio pabaigos lengva atpažinti pavasarį gimusių vilkiukų pieninius dantis.
Nuotrauka: Kataryna Šterna

Vėlų rudenį ir žiemą jaunų vilkų iltiniai dantys dar būna nepakankamai išaugę ir gerokai trumpesni nei metų amžiaus ir vyresnių vilkų. Apie ilčių ilgį patogiausia spręsti palyginus su šalia esančiais priekiniais dantimis. Jeigu viršutinis iltinis toks pats ar per pusę ilgesnis nei šalia esantis priekinis dantis, tai vilkas yra jaunesnis nei metai. Metų amžiaus ir vyresnių vilkų viršutinė iltis yra bent tris kartus ilgesnė nei priekinis dantis.
Nuotrauka: “Silava”

„Vilkų vis daugiau. Gauname daug medžiotojų pranešimų apie pastebėjimus. Be to, reikia pripažinti, kad plėšrūnų pagausėjo dėl afrikinio kiaulių maro. Kadangi nugaišę šernai sukėlė labai palankią maitinimosi terpę jauniems vilkams, manoma, kad per kelerius metus išgyveno daugiau vilkiukų negu normaliomis sąlygomis“, – sako Latvijos miškininkystės instituto „Silava“ vyr. mokslininkas dr. Janis Uozuolinis.

Remdamasi medžiojamųjų gyvūnų populiacijos būklės įvertinimo duomenimis, LVMT kasmet nustato leidžiamą vilkų medžiojimo apimtį medžioklės plotuose. Pastaruosius keturis sezonus jis nekito – 280 gyvūnų. Limitai sunaudojami dar iki nustatyto termino pabaigos.

Susiję straipsniai

Ir šį sezoną skaičius toks pats. Tarnyba numatė galimybę sumažinti arba padidinti šį skaičių pagal medžioklės sezonu gautus duomenis apie vilkų populiacijos būklę. Vilkų medžioklės sezonas truks iki nustatyto sumedžiojimo limito sunaudojimo, bet ne ilgiau nei iki 2022 m. kovo 31 d., kaip numato Latvijos medžioklės taisyklės.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.