Patirtis

Šiandien įsigaliojo Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pakeitimai0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Šaltinis: Aplinkos ministerija

Pakeitimai įsigalioja nuo šios dienos

Šiandien (2020 m. slapio 15 d.) įsigaliojo Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pakeitimai, priimti atsižvelgus į Medžioklės tvarkymo konsultacinės tarybos rekomendacijas pakoreguoti ankstesnius šių taisyklių pakeitimus. Prieš priimant šiuos pakeitimus, jie ne kartą buvo derinti su suinteresuotomis institucijomis.

Pakeistomis taisyklėmis yra patikslinti kai kurie leistini medžiojamų gyvūnų medžiojimo terminai, atkurtas iki š. m. gegužės 8 d. taikytas medžioklės greta gamtinių rezervatų teisinis reguliavimas. Nustatyta, kad 300 m zonoje apie valstybiniuose parkuose ir biosferos rezervatuose esančius gamtinius rezervatus, taip pat valstybinius rezervatus, kai nenustatytos valstybinio gamtinio rezervato buferinės apsaugos zonos, turi būti taikomi tam tikri medžioklės apribojimai. Svarbiausias iš jų – draudimas įrengti šėryklas kanopiniams žvėrims, kitaip juos jaukinti ir vilioti. Toks reguliavimas sudarys palankias sąlygas įgyvendinti minėtųjų saugomų teritorijų steigimo tikslus.

Patikslintosios taisyklės taip pat nustato, kad naudojantis varomosios medžioklės būdu leidžiama medžioti elninių žvėrių patinus (išbrauktas buvęs draudimas), taip pat leidžiama naudoti medžioklinius prožektorius medžiojant invazinius žvėris ir lapes. Be to, papildžius šiurkščių Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklių pažeidimų sąrašą, į jį įtrauktas pažeidimas, kai nepaisoma draudimo medžiotojams, varantiems medžiojamuosius gyvūnus, neštis užtaisytus ginklus.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

Susiję straipsniai
LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.