Patirtis

Šernų medžioklė. Klasikinė – sėlinant0

Nuotrauka: Kataryna Šerna

Ši medžioklės rūšis bus sėkminga šviesiuoju paros metu tiek miške, tiek laukuose ir pievose. Kad medžioklė būtų sėkminga, reikia labai gerai pažinoti jos plotus, iš anksto suplanuoti maršrutą pagal oro sąlygas ir vėjo kryptį, nes reikia eiti prieš vėją.

Reikia eiti lėtai, atsargiai judant, tad svarbu ir tinkama, kuo mažiau čežanti apranga ir negirgždantys batai. Iš principo joks miško gyvūnas miške visiškai tyliai nebūna, jam einant šlama žolė, lūžta šakos, krinta lapai, o šernų kaimenė irgi nėra tokia jau nepastebima.

Žmogus gali leisti kokį garsą, kol gyvūnai jo neužuodžia, bet kai kurie šernai labai gerai žino, kas yra žmogus ir kokius garsus jis leidžia. Blogiausia, kai spragteli metalinis mygtukas, segamas užtrauktukas, metalas trinkteli į metalą – tai garsai, kurių gamtoje nebūna.

Kalbant apie aprangos spalvą, iš principo ji nereikšminga, nes šernai spalvų nemato, išskyrus mėlyną, kurią išskiria labai gerai. Apsivilkus vienspalvę medžioklinę aprangą, labai gerai matysis vientisas žmogaus siluetas. Velkantis aprangą su kamufliažiniu raštu, žmogaus kontūras labiau susilies su aplinka. Todėl medžioklėje sėlinant galima vilktis kamufliažą net su kokiais nors ryškiais oranžiniais raštais – šios spalvos gyvūnas nemato. Norint sėkmingai iššauti, rekomenduojama imti ir šaudymo atramą, kuri pravers sudėtingesnėse situacijose.

Medžioklė ne visada reiškia ilgus ir varginančius žygius. Pamatyti šernų laukuose galima ir važiuojant automobiliu. Tada galima pasinaudoti šia galimybe ir bandyti prie šernų prieiti slepiantis už krūmų, šieno ritinių, naudojantis reljefu. Aišku, norint sėkmingai iššauti, galima bandyti ir prilįsti gana arti.

Medžioklės sėlinant pliusai:
– įdomus ir dinamiškas medžioklės būdas,
– leidžia pažinti medžioklės apylinkę,
– maršrute galima pamatyti kitų gyvūnų.

Susiję straipsniai

Medžioklės sėlinant minusai:
– reikia planuoti maršrutą taip, kad prie sumedžioto laimikio būtų galima prieiti,
– dėl saugumo svarbu suderinti savo buvimo vietą su kolegomis,
– nuo žemės galima medžioti tik šviesiuoju paros metu.

Naujas žurnalo „Medžioklė“ numeris jau išėjo!

LA.lv