Patirtis

Seminaras: MEŠKĖNAI: BIOLOGIJA, PAPLITIMAS, MEDŽIOKLĖ!0

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija organizuoja seminarą MEŠKĖNAI: BIOLOGIJA, PAPLITIMAS, MEDŽIOKLĖ.

Lietuvos medžiotojams svarbu žinoti apie meškėnus, jų elgesį ir medžioklės būdus, nes pastaraisiais metais šių gyvūnų populiacija auga, o tai gali turėti rimtų pasekmių vietinėms ekosistemoms. Meškėnai yra invazinė rūšis, kuri gali stipriai paveikti vietines gyvūnų ir paukščių rūšis dėl savo plėšrumo, aktyvumo, fizinių galimybių ir gebėjimo greitai prisitaikyti prie naujų aplinkų. Jie gali sunaikinti paukščių lizdus, smulkius žinduolius ir taip pažeisti natūralias maisto grandines.

Be to, meškėnai gali platinti ligas, kurios yra pavojingos ne tik laukiniams gyvūnams, bet ir žmonėms. Todėl svarbu ne tik stebėti jų populiacijos dydį, bet ir taikyti veiksmingas medžioklės strategijas, siekiant kontroliuoti jų skaičių ir apsaugoti vietines rūšis bei biologinę įvairovę.

Seminarą ves profesionalus medžiotojas Magnus Pelz, jėgerio išsilavinimą įgijęs Vokietijoje ir turintis didelę patirtį tiriant meškėnų elgesį bei juos medžiojant.

Seminaro programa

1. Lektoriaus prisistatymas.
2. Meškėnai: biologija ir morfologija.
3. Kaip meškėnai pateko į Europą?
4.Meškėnų skaičiaus didėjimas Vokietijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje.
4.Meškėnų populiacijos keliama grėsmė Lietuvoje.
5. Meškėnų medžioklės būdai:
 su kibimu;
 gaudant spąstais;
 kviečiant balsu.
6. Kaip stebėti meškėnų populiaciją?
7. Praktinė dalis: spąstų statymas, kvietimas balsu.
8. Klausimai – atsakymai!

Seminaras vyks rugpjūčio 10 dieną, 11 valandą, Klaipėdoje (tiksli vieta bus paskelbta artėjant seminarui).

Seminaras vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Susiję straipsniai

Dalyvio mokestis – 10 eurų, pervedant į Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos banko sąskaitą AB SEB bankas: LT61 7044 0600 0030 3968, pavedimo paskirtyje įrašant “Meškėnų seminaras” Išankstinė registracija vyksta iki rugpjūčio 1 dienos, elektroniniu paštu ramute@lmzd.lt atsiunčiant dalyvio mokesčio pavedimo kopiją.

LA.lv