Medžioklės reikmenys

Šauliams ir medžiotojams – Vector Optics Continental 5-30×56 FFP 34 mm Ranging0

Gamintojo reklaminės nuotraukos

Kokybė ir draugiška kaina – taip trumpai galima apibūdinti 2007 metais įsteigtos kinų bendrovės Vector Optics produkciją. Jie siūlo platų optinių taikiklių, laikiklių, tolimačių, raudonojo taško taikiklių, žiūronų ir kitų optinių įrenginių pasirinkimą. Griaunant mitus apie šioje didelėje Rytų Azijos valstybėje pagamintų prekių kokybę, Vector Optics produktus įvertino ne vien medžiotojai, bet ir kariuomenė bei tolimojo šaudymo entuziastai. Tai liudija puikų šios įrangos efektyvumą šaudant dideliais atstumais.

Optini taikikli siūlo angelarms.eu

Pernai kartu su medžiotoju Gačiu Panavu jau išbandėme taikiklį Vector Optics Continental 5-30×56 SFP. Kaip rodo trijų raidžių kombinacija pavadinime SFP (liet. – antroji židinio plokštuma), šio modelio taikymosi tinklelis yra antrojoje židinio plokštumoje, t. y. keičiant vaizdo didinimą, tinklelis savo dydžio nekeičia.

Vector Optics Continental 5-30x56 FFP

Dabar gamintojas siūlo naujieną – tos pačios Continental serijos taikiklį tais pačiais 5–30 x 56 parametrais, tačiau su taikymosi tinkleliu pirmojoje židinio plokštumoje (FFP). Kalbant paprastai, reguliuojant didinimą kartu keičiasi ir taikymosi tinklelis, t. y. padidinus vaizdą, tinklelis vizualiai tampa didesnis, o sumažinus vaizdą – mažesnis ir smulkesnis. Dėl šios ypatybės taikikliu su pirmąja židinio plokštuma patogiau naudotis šaudant iš tolimų distancijų, kai būtina pasinaudoti didesniu vaizdo didinimu, tačiau tiks ir medžioklei.

Šaudant artimais atstumais, nedaug išdidinant, taikymosi tinklelį įžiūrėti gali būti sunkiau. Taip pat su pirmosios židinio plokštumos tinkleliu paprasčiau nustatomas atstumas iki taikinio, kai žinomas taikinio dydis. Skirtingai nuo antrojoje plokštumoje nustatyto tinklelio, nustatyti atstumą galima bent kiek padidinus ar sumažinus atvaizdą.

Naujajame Vector Optics taikiklyje Continental 5-30×56 FFP įdėti Vokietijoje gaminti lęšiai Schott ED HD. Jie praleidžia daugiau nei 90 procentų šviesos. Centrinis vamzdis 34 mm skersmens, išorinis lęšis – 56 mm skersmens. Universalus 5–30 kartų didinimo diapazonas sukuria 4,7–0,8 laipsnių žiūrėjimo kampą. Balistiniai bokšteliai turi Zero Stop funkciją. Ją naudojant taikiklio rodmenis galima greitai ir operatyviai perjungti ir vėl pritaikyti šaudyti įvairiais atstumais.

Taip pat yra apšviestas šešių ryškumo lygių tinklelis, leidžiantis geriau įžiūrėti aplinkos foną ir atitinkamai prisitaikyti prie apšvietimo. Kad lęšiai iš vidaus neaprasotų, taikiklio vidus užpildytas azotu. Kaip matyti pagal gamintojo svetainėje pateikiamą informaciją, taikiklį be problemų galima naudoti net su .50BMG kalibro ginklais. Tai galioja visai Continental taikiklių serijai.

Taikikliais prekiauja Vector Optics platintojas Angelarms.eu, užtikrinantis ir gerą garantinę priežiūrą. Čia sulauksite pagalbos, jei kiltų problemų su įsigyta preke.

Angelarms.eu siūlo du Vector Optics taikiklių modelius: Continental 5-30×56 FFP 34mm Ranging ir Continental 5-30×56 FFP. Pirmuoju, naudodami atitinkamas formules, dar paprasčiau ir patogiau nustatysite atstumą iki taikinio.

Specifikacijos

Susiję straipsniai

Didinimas: 5–30 kartų
Objektyvo skersmuo: 56 mm
Atstumas nuo akies: 100 mm
Ilgis: 392 mm
Svoris: 810 g
Centrinio vamzdžio skersmuo: 34 mm
Spragtelėjimo vertė: 1/10 MIL
Taikymosi tinklelis: VVCT-34FFP ir VEC-MBR CT-34FFP
Tinklelio apšvietimas: 6 šviesumo lygiai
Židinio plokštuma: FFP
Parduoda: www.angelarms.eu
Kaina: 899 eurai

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv