Patirtis

Rumunijoje po kelerių metų pertraukos išduodami lokių medžioklės leidimai0

Nuotrauka: euractiv.com

Nuotrauka euractiv.com

Dabar jau kadenciją baigiantis Rumunijos aplinkos ministras Tanczosas Barna paskutinę savo darbo dieną pasirašė įsakymą, kuriuo reikalaujama sumažinti rudųjų lokių skaičių.

Iš viso išduota 480 medžioklės leidimų: 426 prevenciniais tikslais, o 54 leidimai suteikti probleminiams gyvūnams sumedžioti. Medžioklės kvotos buvo panaikintos nuo 2016 metų, nuo to laiko užfiksuoti 154 žmonių užpuolimai ir 14 mirčių atvejų. Rumunijoje gyvena didžiausia rudųjų lokių populiacija Europoje – apitiklai 8000 gyvūnų.

Remiantis naujausiu Rumunijos aplinkos ministerijos atliktu tyrimu, šių didelių gyvūnų populiacija gali būti matuojama net nuo 7500 iki 8000 individų. Šis skaičiavimas atliktas atsižvelgiant į bendrą metinį populiacijos padidėjimą Europoje, vietos medžiotojų stebėjimus ir užfiksuotą žalą. Tai reiškia, kad vidutinis populiacijos tankis šalyje yra 11 lokių 100 kv. kilometrų.

Šis sprendimas sulaukė plačių diskusijų visuomenėje ir daugelio nevyriausybinių organizacijų pasipiktinimo, tačiau ministras pabrėžia, kad šį žingsnį palaiko mokslininkai ir aplinkos apsaugos sektoriaus atstovai. Sprendimo kritikai tvirtina, kad įsakyme buvo padaryta tiek moralinių, tiek teisinių klaidų, be to, bus medžiojami stambūs patinai, o tai atitinka vadinamąją trofėjų medžioklės praktiką. Siekiant sustabdyti šį sprendimą Europos Parlamente net pateikta peticija, kurioje prašoma pasigailėti lokių.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Susiję straipsniai

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv