Patirtis

Redaktorės skiltis. Ar naujas reiškia geras?0

Kiekvienoje srityje savos problemos, trūkumai, tobulintinos vietos. Įstatymai yra instrumentas, skirtas riboms nustatyti, o ne santykiams diktuoti. Įstatymas negali liepti mylėti kaimyno, su juo bendrauti.

Metų metus stebėdama, kas vyksta medžioklės ūkyje, stengdamasi suprasti įvairius konfliktus tarp pačių medžiotojų, tarp medžiotojų ir žemės savininkų, tarp medžiotojų ir ūkininkų, padariau vieną išvadą – 99 proc. atvejų problema yra ne įstatymai, o tarpusavio santykiai: negebėjimas ar nenoras įsiklausyti, suprasti, susitarti, ieškoti kompromisų.

Kažkas kažką ne taip pasakė, kažkas ne taip pasižiūrėjo, ne taip vienas kitą suprato. Taip, ir šioje srityje netrūksta dramų, iki policijos ir teismų nueinančių konfliktų, grasinimų. Aišku, būna tikrai neteisėtų veiksmų, begėdiškų žmonių, bandančių pasipelnyti kitų sąskaita. Tačiau tai palyginti reti atvejai, kurie nėra kasdienybė visuose medžiotojų kolektyvuose. Vis dėlto vėl ir vėl pasirodo bandymų vietinius konfliktus spręsti nacionaliniu lygiu, keičiant teisės aktus, kurie atsilieptų visiems medžiotojams.

Su medžioklės teisės aktais yra taip, kad keičiant ką nors dabartinėje sistemoje niekada negali numatyti problemų, kurios iškils vėliau. Paprastai stengiantis išspręsti vieną problemą atsiranda kitų, kurias irgi reikia spręsti, nes tiesiog nėra idealios sistemos, kuri tenkintų visus. Nėra tokios – ir tai realybė.

Susiję straipsniai

Šiuo metu vyksta aštrios ir emocingos diskusijos apie medžioklės plotus – ką reikėtų pagerinti, ką pakeisti. Tik kiekvienas tą antklodę nori traukti į savo pusę. Šiuo atveju tegalima pasakyti viena: kompromisas bus tai, kas leis bent iš dalies atsižvelgti į visų – medžiotojų, žemės savininkų, ūkininkų, miškininkų – interesus. Šios sritys turi bendradarbiauti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika. Jei kuri nors pusė nenori bendradarbiauti, kyla iš tiesų rimtų problemų, kurios paveikia visus.

Nesu tikra, kad kas nors visiškai nauja ir nepatikrinta duos pageidaujamų rezultatų. Matau, kad tai sukels tik naujų problemų, konfliktų, nedarnos. Mano nuomone, reikia dirbti su tuo, kas yra, tai tobulinti ir rasti geresnių sprendimų esamoms problemoms spręsti.

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Žurnalo Medžioklė YOUTUBE KANALAS

Posted by Žurnalas Medžioklė on Trešdiena, 2021. gada 3. marts

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.