Medžioklės reikmenys

Priminkite savo kūnui ir nervų sistemai, kaip atliekamas šūvis0


Šaudymo sporto entuziastas Namejis Vinovskis po pirmųjų šūvių
Šaudymo sporto entuziastas Namejis Vinovskis po pirmųjų šūvių
Nuotrauka: Linda Dombrovska

Kaip išbandyti amuniciją? Žinoma, neapsieisi be apsilankymo šaudykloje! Todėl šį kartą kartu su šaudymo sporto entuziastu Nameju Vinovskiu nuvykome į Rygos šaudymo centrą pašaudyti į stovintį taikinį DSR SK-Master 12/70 kalibro 28 gramų sportinėmis kulkomis.

Daugpilio šratų gamyklos amunicija

Naudojame Beretta 686E šautuvą, kuris buvo kasdien naudojamas šaudyti į lėkštutes, tačiau šį kartą buvo pritaikytas šaudyti kulkomis su Vector Optics Scrapper 1×25 raudonojo taško taikikliu. Į vamzdį įsukamas 0,25, arba ¼, skleistuvas. Kulka DSR SK-Master
Nuotrauka: Linda Dombrovska
Šaudymo sporto entuziastas Namejis Vinovskis po pirmųjų šūvių
Nuotrauka: Linda Dombrovska


Prišaudymas

Su lygiavamzde kulka ir šautuvu ne viskas pavyksta iš pirmo karto, ne visada ginklas ir kulka tiks vienas kitam kaip pirštinė rankai. Visų pirma, ne visi šautuvai skirti šaudyti kulkomis, ypač šiuolaikiški, vien dėl to, kad iš principo lygiavamzdis šautuvas skirtas šaudyti kulkomis. Žinoma, yra išimčių, bet jos nesudaro daugumos. Deja, dėl sovietinio palikimo medžiotojai įsivaizduoja, kad šautuvą užtaisant bet kokia kulka viskas visada puikiai tiks. Dažniausiai taip nebūna.

Antra, kulkos irgi skiriasi, todėl kiekviena rūšies kulkos gali skristi skirtingai. Trečia, labai svarbūs yra skleistuvai (angl. choke). Jei yra fiksuoti skleistuvai, tai gali kelti sunkumų. Jei jie keičiami, tada yra galimybė eksperimentuoti. Jei kulką mėto, didelė tikimybė, kad reikia paeksperimentuoti su skleistuvais tankesnei šūvių grupei pasiekti. Ketvirta, šaudant kulkomis yra sprendimas – taikiklis.

Nuotrauka: Linda Dombrovska
Šiek tiek paeksperimentavus su skleistuvais galima pasiekti ir tokį tikslumą. Trijų ir penkių kulkų pataikymų grupė
Nuotrauka: Linda Dombrovska


Šaudymo rinkinys

Naudojome šautuvą Beretta 686E, kuris buvo kasdien naudojamas šaudyti į lėkštutes, tačiau šį kartą buvo pritaikytas šaudyti kulkomis su Vector Optics Scrapper 1×25 raudonojo taško taikikliu. Į vamzdį įsukamas 0,25, arba ¼, skleistuvas.

Bandymo eiga

Stovintis taikinys buvo pastatytas 35 metrų atstumu. Šaudėme nuo atramos. Bandėme 25 DSR SK-Master naująsias kulkas su specialiai patobulintu stabilizatoriumi. Pirmieji trys šūviai – visi į dešimtuką, tačiau pataikymo grupės būtų norėjęsi tankesnės. Iššovėme dar kokius du tris kartus po tris šūvius. Tapo aišku, kad truputį reikia pareguliuoti raudonojo taško taikiklį, nes kulkos skrido šiek tiek aukščiau. Taip pat buvo aišku, kad su šiuo skleistuvu kulkas vis dėlto šiek tiek mėto. N. Vinovskis pripažino, kad greičiausiai reikės šiek kiek kietesnio skleistuvo. Bet jį reikia bandyti, o tą dieną to padaryti, deja, nebuvo galimybės. Tokia pataikymų grupė, kurią pavyko pasiekti šaudykloje, bus patenkinama šaunant į bėgantį taikinį. Jei yra noro parodyti geresnius rezultatus šaudant į stovintį taikinį, teks eksperimentuoti su skleistuvais.

Išvados

Didžiausias šios amunicijos privalumas jau iš karto išryškėja. Šie šoviniai pasižymi labai malonia ir nestipria atatranka. Abu tai įvertinome. Atatranka yra veiksnys, galintis net labai neigiamai paveikti šūvio tikslumą ir šaudymo techniką. Su šia sportine amunicija tokių problemų nekils. Šūvis labai minkštas ir malonus.
Iš visų iššautų sportinių kulkų nė viena nepataikė į taikinį šonu, tai tikrai rodo, kad stabilizatorius veikia, kulkos konstrukcija nepriekaištinga. Namejis pasidalijo patirtimi, kad pats yra šaudęs kitų gamintojų kulkomis, kur viena ar dvi iš pakuotės vis tiek pataikiusios į taikinį šonu. Kadangi retkarčiais reikia nuvažiuoti į šaudyklą pasitreniruoti ir savo kūnui bei nervų sistemai priminti, kaip atlikti tikslų šūvį, naujosios DSR kulkos yra dar vienas dėmesio vertas pasirinkimas.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv