Patirtis

Prezidentas vetuoja Medžioklės įstatymą. Norint įteisinti naktinio matymo taikiklius, tereikia dar vieno Seimo sprendimo0


Prezidentas Gitanas Nausėda
Prezidentas Gitanas Nausėda
Nuotrauka: Wikipedia

Portalas lrt.lt rašo, kad Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį vetavo Seimo praėjusią savaitę priimtas pataisas, leidžiančias medžioklėje naudoti naktinius taikiklius.

Šalies vadovo vertinimu, naktinių taikiklių naudojimas medžioklėje nėra būtinas siekiant įstatymo aiškinamajame rašte nurodytų tikslų, pavyzdžiui, kovos su afrikiniu kiaulių maru efektyvumo ar geresnio pasirengimo krašto gynybai.

Tokį sprendimą G. Nausėda priėmė praėjusią savaitę parlamentui nusprendus, kad medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras būtų galima naudoti naktinius taikiklius.

Už atitinkamą Medžioklės įstatymo pataisą balsavo 69 Seimo nariai. Dauguma sprendimo oponentų balsavime nedalyvavo.

Norint atmesti prezidento veto, už tai turės balsuoti 71 Seimo narys.

Kaip nurodoma prezidentūros išplatintame pranešime, G. Nausėda mano, kad „šis įstatymas prieštarauja pagrindiniam teisėkūros principui – tikslingumui, reiškiančiam, kad teisės akto projektas turi būti rengiamas ir teisės aktas priimamas tik tuo atveju, kai siekiamų tikslų negalima pasiekti kitomis priemonėmis“.

„Be to, Seimo priimtu įstatymu leidimas naudoti naktinius taikiklius formuluojamas itin plačiai, ne individualaus, o bendrojo leidimo pagrindu. Tai reiškia, kad išskyrus įstatyme nurodytas leidžiamų su naktiniais taikikliais medžioti gyvūnų rūšis, jame nėra numatytos jokios naktinių taikiklių naudojimą ribojančios sąlygos“, – teigiama pranešime.

Keistas teiginys, atsižvelgiant į tai, kad planuojama parengti Medžioklės taisyklių pakeitimus, kurie tada nustatytų ir naktinio matymo taikiklių naudojimo apribojimus, ir saugumo reikalavimus!

Primename, kad praėjusią savaitę parlamentas nusprendė, kad nuo kitų metų gegužės medžiotojai galės naudoti naktinio matymo taikiklius.

Nauja leidžiamų ir draudžiamų medžioklėje naudoti įrankių ir priemonių tvarka įsigaliotų nuo kitų metų gegužės, o ne nuo kovo, kaip planuota anksčiau.

Pagal priimtą projektą, naktinius taikiklius ar jų priedus, pritvirtintus prie optinių taikiklių, būtų galima naudoti medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras.

Anot šios pataisos autorių, ribotas naktinio matymo taikiklių naudojimas efektyviau užtikrintų gyvūnų gerovę, pasitarnautų pažabojant afrikinį kiaulių marą.

Tai pagerintų smulkiųjų mėsėdžių populiacijos kontrolę ir jų platinamų ligų ribojimą, o tai taip pat leistų efektyviai kovoti su Lietuvos gamtai nebūdingų rūšių plitimu.

Prenumeruokite žurnalą tiesiogiai internetu!

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

Naująjį žurnalo numerį jau galima įsigyti spaudos vietose ir internete!

LA.lv