Patirtis

Pokalbiai apie medžioklę0

Interviu, pokalbiai, nuomonės – mūsų YouTube kanale Žurnalas Medžioklė. Žurnalistė Kataryna Šterna aptaria įvairius klausimus, nuomones ir idėjas. Tai, kas aktualu šiuo metu, ir tai, kas turės įtakos ateityje. Kiekvieną pirmadienį – naujas interviu, naujas pokalbis.

Pokalbiai apie medžioklę #6. Brakonieriavimas, naktiniai taikikliai ir medžiotojo įvaizdis

Ką reikėtų daryti, kad naktiniai taikikliai būtų leidžiami, ir koks yra naujojo ministro požiūris šiuo klausimu? Medžiotojai, ūkininkai, miškų savininkai ir tvarkytojai nuolat pabrėžia, kad kanopinių populiacijos pagausėjo. Gal net nebereikia gyvūnų šerti? Gal reikia leisti gamtos procesams vykti patiems? Kas išgyvens – išgyvens.

Kaip reikėtų apibrėžti įvairius įstatymo ir taisyklių pažeidimus? Ar klaida medžioklės lape laikytina brakonieriavimu? Kaip pagauti brakonierius? Šiais ir kitais klausimais 6-oje Pokalbių apie medžioklę laidoje – pokalbis su medžiotojų sąjungos Gamta vadovu Raimondu Ribačiausku. Aplinkos ministerijos nuomonę vienu iš klausimų pateiks aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis.

Pokalbiai apie medžioklę #5. Medžioklės plotai. Medžiotojai prieš ministeriją?

Konfliktai tarp žemės savininkų ir medžiotojų kolektyvų tęsiasi. Vienas uždraudžia medžioti savo žemėje, kitas skundžiasi aplinkos inspektoriams ir siunčia medžiotojams patikrinimus. Tada kas nors sąmoningai išvažinėja nenusileidžiančio šeimininko laukus, o dar kitas nesilaiko vadovybės nurodymų ir būna išmetamas iš klubo. Abiejose pusėse yra ir kaltųjų, ir aukų. Medžiotojai skundžiasi, kad žemės savininkai jau dabar pažeidžia Medžioklės įstatymą ir, jeigu jiems suteiks teisę medžioti savo žemėje, tai Lietuvoje gyvūnų neliksią… Žemės savininkai norėtų stoti į klubus, bet stojimo mokestis kartais toks didelis, kad jo neįmanoma sumokėti… Aštrios diskusijos visuomenėje rodo, kad problema yra ir ją reikia spręsti! Apie žemės savininkų norą naudotis teise medžioti savo valdoje, medžiotojų klubų požiūrį, galimus sprendimus ir kvietimą diskutuoti – pokalbis su aplinkos ministro patarėju Mariumi Čepuliu ir LMŽD pirmininku Jonu Talmantu.

Pokalbiai apie medžioklę #4. Algimantas Šindeikis: „Medžioklės tvarka – kaip sovietmečiu!“

Daugelis turi nuomonę apie Lietuvos medžioklės ūkio ir plotų sistemos problemas. Nors šiuo metu nėra nei oficialių siūlymų, nei parengtų teisės aktų projektų, visuomenėje vyksta sujudimas. Tai rodo dalies medžiotojų bendruomenės norą matyti pokyčius ir pasirengimą juos skatinti. Jūsų dėmesiui – pokalbis su teisės mokslų daktaru, advokatu, Vilniaus universiteto partnerystės profesoriumi ir medžiotoju Algimantu Šindeikiu. Teisininko nuomone, medžioklės ūkis Lietuvoje nepasikeitė nuo sovietmečio ir nebeatitinka šiuolaikinių socialinių bei ekonominių realijų. Algimanto nuomonė paremta ilgamete teisine patirtimi ir žiniomis apie medžioklės ūkį senosiose Europos šalyse, kur medžioklės teisė yra neatskiriama nuo nuosavybės teisės.

Pokalbiai apie medžioklę #3. Žemės savininkai atims iš medžiotojų plotus!

Susiję straipsniai

Medžiotojų klubai – prieš žemės ir miškų savininkus! Artėjant 2023 metams, kai 99 proc. medžiotojų būrelių ir klubų turės iš naujo sudaryti sutartis su valstybe dėl medžioklės plotų naudojimo, šis konfliktas darosi vis aktualesnis. Ar reikia išsaugoti iš Tarybų Sąjungos paveldėtas klubų plotų ribas? Ar toliau bus ignoruojamos žemės ir miškų savininkų teisės, draudžiant medžioti savo privačioje valdoje, pažeidžiant Konstituciją ir privačios nuosavybės teisę? Apie tai, kokius pokyčius medžioklės ūkyje ketina pasiūlyti miškų ir žemės savininkai, kalbame su šios interesų grupės atstovais, medžiotojais Žilvinu Giedraičiu ir Linu Valentinu.

Pokalbiai apie medžioklę #2. LMŽD vadovas Jonas Talmantas

Aišku, kad medžioklės ūkis irgi turi keistis kartu su laiku. Europoje ir Lietuvoje įsigalioja nauji reglamentai ir įstatymai, turime naują Vyriausybę ir nepaprastą epidemiologinę situaciją, kuri daugeliu atžvilgiu turi įtakos medžioklės ūkiui. Kaip medžiosime saugomose gamtos teritorijose? Kokios bus kovai su pandemija įvestų apribojimų pasekmės ir kaip jos atsilieps medžioklės ūkiui? Ar medžiotojams bus kompensuota už nepanaudotus medžioklės išteklius? Ar pavyks atlikti pėdsakų apskaitą sniege ir kaip sekasi bendradarbiauti su naujuoju aplinkos ministru?

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Žurnalo Medžioklė YOUTUBE KANALAS

Posted by Žurnalas Medžioklė on Trešdiena, 2021. gada 3. marts

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.