Šunys

Po šūvio į elnią šuo patenka į veterinarijos kliniką + FOTO0


Mažos baltos dėmės yra švino kulkos dalelės
Mažos baltos dėmės yra švino kulkos dalelės
Nuotrauka: iš archyvo

Nelaimingas atsitikimas medžioklėje. Paprastai šį terminą vartojame, kai kalbama apie žmogaus sužalojimą arba mirtinas šūvio pasekmes.

Tačiau taip pat dažnai, jei ne dažniau, medžioklėje kenčia mūsų keturkojai pagalbininkai – šunys.

Nuotrauka: iš archyvo

Šiandien aprašysime atvejį, nutikusį visai neseniai. Šių metų pabaigoje.

Medžioklės metu buvo sužalotas elnio patinas. Gyvūno teko ieškoti su šunimis. Jį suradęs medžiotojas, bijodamas, kad gyvūnas galėtų pabėgti, paleido šūvį iš dešimčių metrų atstumo.

Šuo buvo šalia elnio. Po šūvio į didelį gyvūną, šuo taip pat gavo dalį švino kulkos apvalkalo ir šerdies dalelių. Dalelės yra labai mažos. Tai dar kartą įrodo, kad susidūrus su gyvūno kūnu ir kaulais švino kulka suyra į smulkius gabalėlius, o jų trajektorija yra nenuspėjama.

Šuo nuvežtas į veterinarijos kliniką ir po rentgeno išoperuotas. Šiuo metu atsigauna ir jaučiasi labai gerai.

Straipsnio Mitai ir tiesa apie bešvinius šaudmenis fragmentas:

Dabar, naudojant modernių graižtvinių kalibrų švino šaudmenis, kulkos greitis nepalyginamai didesnis. Švino šerdis, susidūrusi su kaulu, tikrąja to žodžio prasme smulkiomis dalelėmis išlaksto po laimikį. Tyrimų, kas nutinka su švino kulka pataikius į žvėrį, yra atlikęs Aivaras Dunduras, kurio įmonė gamina plieno šaudmenis. Rentgeno nuotraukose puikiai matyti, kad mėsa prigrūsta išsitaškiusio švino, be to, jo matyti visoje skerdenoje, ne tik prie pataikymo vietos.

Susiję straipsniai

Švino tarša yra labai rimta. Kiekvieną kartą valgydamas tokią mėsą nieko nejauti, tačiau švinas kaupiasi organizme ir daro žalą. Ir su laiku prasideda nepaaiškinamos ligos: alergijos, neurologiniai sutrikimai, sąnarių problemos ir kiti negalavimai. Taip, tai ir senatvės ligos, tačiau taip pat gali būti ir apsinuodijimo švinu pasekmės.

PRENUMERUOKITE Žurnalą nuo vasario 2 d iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.