
Šaltinis čia
2025 m. gegužės 21 d. netoli Šoto (Choteau), Montanoje (JAV), du žemės savininkai rinko grybus maždaug už vienos mylios (1,6 km) į šiaurę nuo miesto, kai netikėtai susidūrė su suaugusia grizliu. Meška ėmė pulti, ir vyrai ją nušovė labai arti, gintdamiesi. Niekas per incidentą nenukentėjo.
Montanos žuvų, laukinės gamtos ir parkų departamento direktorė Kristy Clarke teigė, kad pokalbio metu su vyrais tapo aišku – patirtis juos labai sukrėtė. „Svarbiausia, kad jie liko gyvi ir sveiki“, – sakė ji.
Puolimo metu su meška buvo šių metų jauniklis. Valstybinės gamtos apsaugos tarnybos stengėsi jį sugauti, kad galėtų pasirūpinti jo saugumu.
Specialistai įspėja, kad grizliai šiuo metų laiku yra aktyvūs vakarinėje Kordiljerų (Rocky Mountain Front) dalyje, taip pat netoli gyvenviečių – tokių kaip Šoto, Ulmas ir Kaskadas. Gyventojai, susidūrę su lokiais ar pastebėję konfliktines situacijas, raginami nedelsdami kreiptis į vietos gamtosaugos specialistus.
Naujausias žurnalo numeris jau čia!

!PRENUMERUOKITE žurnalą!
