Patirtis

Penktoji kolona įstatymų leidyboje?0

Nuotrauka: unsplash.com

Lietuvoje daugelį metų vyksta valdžios priešprieša prieš civilių ginklavimąsi. Šiomis dienomis panašėja, kad vadinamoji penktoji kolona egzistuoja ir Seime.

Pastaruoju metu civiliams tampa aktualu pasirengti savigynai ir visuotiniam pasipriešinimui okupacijos atveju. Atrodo, po Bučos ir kitų Kyjivo priemiesčių vaizdų tik „kontros“ ir penktoji kolona gali blokuoti Ginklų kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis norima naktinius taikiklius ir šūvio garso slopintuvus išbraukti iš A kategorijos ginkluotės, kas leistų jų nusipirkti civiliokams.

Kalba visiškai ne apie medžiotojus. Lietuvoje šaunamųjų ginklų turi apie 97 tūkstančiai gyventojų, medžiotojai sudaro tik trečdalį jų. Dar ką tik atrodė, kad valdantieji palaiko šias pataisas, bet po vidinių pasikalbėjimų konservatorių frakcijoje senieji „eks-sakalai“ išėjo nuleidę ausis ir purtydami galvas – ko gero, sunku bus su tom pataisom.

Panašu, kad valdantieji vis dar tūno sename informaciniame rūke – ginkluotais civiliais mato tik medžiotojus, o juos mato vadovaujamus komunistų bradauskų, ištisai brakonieriaujančius, trokštančius iššaudyti visus Lietuvos žvėris. Niekam iš jų nedašunta – norim, kad medžiotų mūsų vaikai ir anūkai. Dėl to savo liguisto įsivaizdavimo jie vengia diskusijų šia tema, nepateikia savo nesutikimams jokių argumentų.

Keista, bet panašu, kad labiausiai civilių ginklavimuisi priešinasi jaunoji valdančiųjų dalis.

Tikėtina, kad taip yra dar ir dėl to, kad dauguma jų – humanitarai, kurie nieko neišmano nei apie ginklus, nei apie šaudybą, nei apie medžioklę. O blogiausia – ir nenori nieko sužinoti.

Keistas ir kariškių požiūris į ginkluotus civiliokus karo atveju. Tai skamba ir iš ministro, ir iš kariuomenės vadovybės lūpų: kaip jie gali būti naudingi, jeigu jie moka tik šaudyti, jie neapmokyti elgtis pagal kariuomenės taisykles? O kas trukdo juos mokyti? Gal buvo bent vienas bandymas tai padaryti per 30 Nepriklausomybės metų?

Medžioklės centras – viskas medžioklei, aktyviam poilsiui, savygynai ir sportui

Labai keistai atrodė iniciatyva 2019 metais teikti pataisas tam pačiam Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymui, kuriomis buvo norima paimti civilių ginklus karo atveju. Sunku buvo patikėti, kad tai tuometinių valdančiųjų idėjos, kad jų vadovybė leidžia sau neatsakinėti į asociacijų laiškus, išsisukinėti nuo diskusijų.

Sausio 13-ąją visi džiaugėsi, kai kas nors ateidavo pats ar atnešdavo medžioklinį šautuvą į Aukščiausiąją Tarybą. Gerai, kad 2019-aisiais tą nesąmonę vetavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Dabar, kol dar turime laiko apsirūpinti geromis techninėmis priemonėmis, penktoji kolona vėl bando blokuoti civilių gynybines iniciatyvas.

Susiję straipsniai

Ukrainiečiai turi galimybę prašyti kaimynų pagalbos. Jų prašymu vien Lietuvoje surinkta ir perduota nemažai žiūronų, optinių taikiklių, termovizorių. Kai mums prireiks, neduok, Dieve, neturėsim kur paprašyti, mūsų kaimynai bus tokioje pat padėtyje, kaip ir mes.
Valdžia teigia, kad remia naujausių technologijų naudojimą visose ūkio ir gyvenimo srityse, bet tik ne ginkluotų civiliokų ir medžiotojų veikloje. Duok, Dieve, suprasti jiems savo klaidą, kol to neprireikė ginant Lietuvą.

Lietuvos medžiotojų draugijos pirmininkas, Gediminas Vaitiekūnas

Kas kaltas, kad duslintuvai nebuvo pašalinti iš A kategorijos?

Naujasis žurnalo priedas jau prekyboje!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.