Patirtis

Pasivažinėti naktį po laukus netoli Čedasų su ginklu ir likti nepastebėtiems nepavyko0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Sūduvos medžiotojų sąjunga, remdamasi laikraščiu „Rokiškio sirena“, praneša savo svetainėje praneša apie dar vieną brakonieriavimo atvejį.

Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmai ilgai sprendė klausimą dėl Biržų miesto gyventojo E. K. administracinės atsakomybės. Protokolą surašė Aplinkos apsaugos departamento prie AM Panevėžio valdybos Panevėžio gyvosios gamtos inspekcija. Vyras galimai brakonieriaujantis užkluptas Rokiškio rajone, medžioklės plotų vienete „Miškininkas“, ties Daliečių kaimu. Biržietis savo kaltės iki pat posėdžio pabaigos nepripažino ir paaiškinimus atsisakė teikti, motyvuodamas, kad apie įvykio aplinkybes papasakos tik po liudytojų apklausos, tačiau ir apklausus liudytojus, pasisakyti nepanorėjo.

Buvo medžioklės plotuose su ginklu bei naudojo draudžiamas medžioklės priemones

Administraciniai nusižengimai užfiksuoti daugiau nei prieš metus – 2020 m. kovo 5 d. E. K. pareikšti kaltinimai dėl to, kad jis tą dieną, apie 23.30 val., Rokiškio rajone, medžioklės plotų vienete „Miškininkas“, ties Daliečių kaimu, sėdėdamas priekinėje keleivio sėdynėje, važiavo automobiliu „Mitsubishi L200“ ir šalia savęs turėjo iš dėklo išimtą jam priklausantį ginklą „Tikka Winchester“ su optiniu taikikliu „Swarovski“. Medžioklės plotų vienetui „Miškininkas“ išduotuose medžioklės lapuose įrašų apie E. K. 2020 m. kovo 5 d. vykdytą medžioklę nebuvo. Taip pat biržietis minėtu laiku ir minėtoje vietoje turėjo ant jam priklausančio ginklo optinio taikiklio sumontuotą naktinio matymo priedėlį su prožektoriumi, o tai prilyginama medžiojimui draudžiamais įrankiais, priemonėmis, draudžiamais medžioklės būdais. Šie E. K. veiksmai traktuoti kaip Administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio 5 dalyje ir 290 straipsnio 4 dalyje numatyti nusižengimai.

Automobilis spruko nuo gamtosaugininkų

Susiję straipsniai

Aplinkosaugininkai, tuo metu vykdę reidą ir pastebėję miškuose įtartiną automobilį, byloje buvo apklausti liudininkais. Vienas iš jų papasakojo, kad Rokiškio rajone, prie Eikiniškio ežero, vykdė bendrą gyvūnijos apsaugos reidą. Netoliese buvo medžiotojų bokštelis, o ten – akligatvis. Nieko nepastebėję, važiavo į kitą vietą. Važiuodami pamatė, kaip iš atokios vietos stabčiodamas atvažiuoja automobilis. Tai buvo visureigis, „Mitsubishi“ pikapas. Jis sukėlė įtarimą, kad gali būti vykdoma neteisėta medžioklė iš automobilio. Aplinkosaugininkai nusprendė palaukti, kol automobilis atvažiuos, ir jį patikrinti. Vienas pareigūnas išlipo iš tarnybinio automobilio ir davė ženklą automobiliui sustoti. Prieš stabdydamas, jis stovėjo maždaug 10-15 metrų prieš automobilį, o tarnybinio automobilio žibintai buvo įjungti. Akimirką atrodė, kad vairuotojas paklus nurodymams ir sustos, tačiau netrukus padidino greitį ir nuvažiavo. Vienu metu aplinkosaugininkams atrodė, kad vairuotojas norėjo sustoti, tačiau buvo panašu, kad šalia sėdėjęs asmuo kažką vairuotojui pasakė ir vairuotojas apsigalvojęs nuvažiavo. Gamtosaugininkai sėdo į automobilį ir puolė vytis.

Plačiau skaitykite portale rokiskiosirena.lt

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv