Patirtis

Papildyta: Jeigu norite medžioti ateityje, pasirašykite!0

Europos medžioklės ir laukinės faunos apsaugos asociacijų federacija (FACE) užsakė kampaniją, kurios tikslas – užkirsti kelią nepagrįstiems medžioklės ribojimams ir draudimams.

Pasirašyti už medžioklės ateitį galite internetu!

Medžiotojų aktyvumas lentelėse ir skaičiais

Medžioklės ir laukinės faunos ateičiai iškilo pavojus. Paukščių medžioklė, medžiojamųjų gyvūnų buveinės, didžiųjų plėšrūnų populiacijų valdymas, Europos medžioklės kultūra, medžiotojų įsitraukimas į laukinės faunos apsaugą – viskam pavojų kelia neapgalvoti įstatymų leidėjų sprendimai. 80 proc. sprendimų, susijusių su medžiokle ir laukinės faunos apsauga, priimami Europos Sąjungos mastu. Ši iniciatyva turi keletą tikslų. Kadangi įprastai Europos Komisija išklauso ir atsižvelgia į įvairias visuomenines iniciatyvas, medžiotojams taip pat pagaliau reikia tapti aktyviems, kad prisibelstų į biurokratų kontoras. FACE nurodo, kad vienas pagrindinių šios iniciatyvos tikslų – išsaugoti biologinę įvairovę. Taip pat svarbu, kad gamtos apsaugos politikoje būtų numatytas medžiotojų įtraukimas. Šiuo metu medžiotojai, kurie ne tik kad gali visiškai tiesiogiai įsitraukti, bet ir iš tikrųjų įsitraukia į gamtos apsaugos procesus, tampa nustumti į šalį kaip biologinės įvairovės priešai.

Face parašų kampaniją

FACE nurodo, kad svarbu, kaip ES normatyviniuose gamtos apsaugos aktuose būtų nustatyta ir ekosistemų bei biotopų apsauga. Šiuo metu tarp aplinkos apsaugos ir bendrųjų žemės ūkiui skirtų normatyvinių aktų žioji praraja. Jei šia žinia pavyktų pasiekti pusiausvyrą, laimėtų visi.

80 proc. sprendimų, susijusių su medžiokle ir laukinės faunos apsauga, priimami Europos Sąjungos mastu.

Vienas iš svarbiausių punktų – FACE reikalauja atsižvelgti į mokslinius tyrimus, rengiant normatyvinius aktus. Susidaro įspūdis, kad pristatyti normatyvinių aktų projektai paremti daline tiesa ir vienai pusei priimtinomis prielaidomis. Taip pat ji reikalauja pagrįsto didžiųjų plėšrūnų populiacijų Europos Sąjungoje vertinimo.

FACE pabrėžia, kad labai svarbu medžiotojus vertinti kaip pagalbininkus saugant gamtą, o ne problemą. Didžiausia problema – dezinformacija. Taip pat nepaprastai svarbu, kad įstatymai, turintys įtakos medžioklei, būtų pagrįsti. Peticijoje kalbama ir apie medžioklės kultūros bei tradicijų išsaugojimą.

Susiję straipsniai

Europos biologinei įvairovei kyla grėsmė, tačiau ne visur. Daugelyje vietų būtent medžiotojai skiria daugybę laiko ir resursų gyvosios faunos išsaugojimo iniciatyvoms. Tačiau Briuselyje dirba teisės aktų leidėjai, nusiteikę prieš medžioklę. Iš to išeina, kad medžiotojams užkertama galimybė įsitraukti į gamtos apsaugą. Medžioklė netgi imama vaizduoti kaip viena didžiausių grėsmių biologinei įvairovei, nors taip nėra.

PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.