Patirtis

Pagalvokime apie ūkininkų darbą!0

Nuotrauka: iš archyvo

Bendradarbiavimas ir dialogas – tokia turbūt yra daugumos problemų sprendimo paslaptis. Ne kartą teko girdėti apie konfliktus tarp medžiotojų būrelių, bet taip pat tarpusavyje ginčijasi ūkininkai ir girininkai. Pagrindinė problema yra bendravimo ir tarpusavio supratimo trūkumas. Dažnai įvairioms problemoms išspręsti nereikia daug laiko ir išteklių, užtenka pakeisti požiūrį.

Ūkininkai neretai kalba apie problemas, su kuriomis susiduria dėl medžiotojų. Deja, ne visada ūkininkams nuostolių pridaro miško žvėrys – dažnai dėl nežinojimo ar neatsargumo jų kelia ir medžiotojai.

Vėžės

Viena problemų – automobilių padarytos vėžės ūkininkams kenkia iki pat derliaus nuėmimo. Yra daug padorių medžiotojų, bet netrūksta ir tokių, kurie net nesiteikia naudotis traktoriaus provėžomis ir kerta jas skersai. Kviečiame medžiotojus kalbėti su ūkininkais, pasakyti jiems, kad konkrečiose vietose reikėtų palikti pravažiuojamas palaukes, kad būtų galima pasiekti tam tikrus kvartalus.

Paaiškinus situaciją, paprastai su ūkininkais įmanoma rasti bendrą kalbą. Dažnai santykius sugadina tai, kad medžiotojų automobiliai išdrembia laukus, ir paskui bendradarbiavimą atkurti gali būti sunku. Dialogas vis dėlto įmanomas ir tikrai būtinas, kad medžiotojai galėtų patekti ten, kur reikia, o ūkininkų nuosavybė nebūtų gadinama.

Ir sniegu važinėti nereikia

Susiję straipsniai

Dar viena problema – medžiotojai nežino, kad laukais negalima važinėti tada, kai juos dengia sniegas. Automobilių ratai sniegą suspaudžia, o apačioje javai tose vietose žūsta. Nereikėtų važinėti ir sniego motociklais lauko viduriu, nes jie padaro tokį patį poveikį.

Norint naudotis traktoriaus provėžomis, rudenį reikėtų kuoleliais pažymėti, kur jos iš tiesų eina, nes paprastai jų po sniegu nesimato. Taip bus išvengta nereikalingų konfliktų, pasėliai nebus gadinami, o abi pusės galės sugyventi ramiai, viena kitą remdamos.

Visą užsakymą rasite čia!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.