Medžioklės reikmenys

Netradicinis Browning Cynergy Composite0


Browning Cynergy Composite
Browning Cynergy Composite
Nuotrauka: iš archyvo

Parametrai

Kalibras: 12/76
Vamzdžio ilgis: 710 mm
Skleistuvai: 4 INV + Flush (1/4, 1/2, 3/4, pilnas)
Buožė: kompozitinė su reguliuojama pažande
Uoksas: plieninis
Ežektoriai: yra
Svoris: 3,40 kg

Pliusai:
• Buožėje yra atatrankos absorberis
• Lengvai prižiūrimas
• Dera su bešvine amunicija
• Komplekte yra transportavimo dėžė su kodine spyna

Minusai:
• Neskirtas naudoti su diržu
• Kaina
• Netinkamas balansas tarp buožės ir vamzdžių

Pasirinkti pirmąjį gyvenime ginklą – sudėtingas procesas. Parduotuvėse pasiūla tokia marga, kad akys raibsta. Ir gero linkintys kolegos pasirinkimo nepalengvina, nes jų patarimai būna tokie skirtingi, kad pasidaro tik dar neaiškiau. Galų gale lemtingai į mano rankas pateko Browning Cynergy Composite.

Browning Cynergy Composite

Maloni kompozitinė buožė

Galimas įspūdis, kad Browning ginklai daugiau naudojami JAV, tačiau šis gamintojas tapo labai populiarus ir tarp mūsų medžiotojų. Paėmęs į rankas, iškart pajunti juodos spalvos buožės kompozitinę medžiagą, kuri yra maloni ir neslysta delnuose dėl tekstūros lietimo vietose.

Daug medžiotojų sintetinės medžiagos nepripažįsta, nes ji dirbtinė, tačiau priežiūros atžvilgiu kompozitas yra atsparesnis ir sunkiau sugadinamas negu mediena. Ginklo buožė palyginti trumpa, tinkama žemesnio ūgio žmogui, be to, yra reguliuojama pažandė. Skirtingai nuo kitų Browning ginklų, pvz., Citori, modelio Cynergy pažandė reguliuojama kitaip: reguliuojamos dalies apačioje yra kaištis, kurį išėmus pažandę galima įstatyti ties pageidaujamo aukščio padala – tarpas tarp padalų yra 1/8 colio (maždaug 3,2 mm).

Tiesa, šio kaiščio tiesiog pirštais nuimti neįmanoma – reikia plaktuko ir kokio smailaus daikto kaiščiui išmušti iš pažandės, todėl šios procedūros atlikti bet kur ir bet kada tikrai nepavyks. Buožės gale yra ir specialus Inflex Technology atatrankos absorberis, kuris, remiantis gamintojo informacija, gali sugerti iki pat 25 proc. 12 kalibro atatrankos jėgos, o mažesnio kalibro ginklams ją gali padaryti praktiškai nejuntamą. Taip pat originaliame komplekte yra buožės ilgintuvas, kurį prireikus galima lengvai įsukti po atatrankos absorberiu.

Trumpi vamzdžiai – medžioklei

710 mm ilgio vamzdžiai ginklą padaro kompaktiškesnį ir tinkamesnį medžioklei, o tarp vamzdžių įmontuota gesinimo juosta šaudant neleidžia jiems perkaisti. Yra ir keturi skleistuvai – pilnas, 3/4, 1/2 ir 1/4. Beje, pilnas skleistuvas tiks tik švininei amunicijai, o 3/4 su bešvine amunicija atitiks pilną skleistuvą.

Kai kurių Browning sportingo ginklų modelių komplekte yra keičiami skirtingo dydžio ir tekstūros nuleistukai, tačiau Cynergy Composite atveju teks apsieiti be tokios prabangos. Vis dėlto ir šio ginklo nuleistuko poziciją galima keisti – yra trys pozicijos, kurias galima pritaikyti pagal šaulį. Ir kryptuko spalvą įmanoma pakeisti arba nuimti jį visai, jeigu trukdo šaudyti į lėkšteles.

Iš pradžių keičiant kryptuką kyla problemų, nes maža spalvota kryptuko lazdelė ant ginklo prisitvirtina labai stipriai, kad jos netyčia nebūtų galima išdaužti, tad reikia iš tiesų miklių bei stiprių pirštų, kad ją ištrauktum.

Išvados

Kol kas šaudykloje ginklas atrodo labai gerai, jis patogus, maloniai limpa prie delno, o atatranka petyje jaučiasi palyginti nestipriai, todėl net po kelių serijų šaudykloje nekyla nemalonių pojūčių ar per didelis nuovargis. Tiesa, patyręs specialistas nurodė, kad yra nedidelė balanso tarp buožės ir vamzdžių problema, t. y. svorio centras labiau nukrypęs į vamzdžių pusę. Tai galima pataisyti, įdėjus buožės korpuse svarelius.

Jeigu naudojate ginklo diržą, kuris šaudykloje yra visiškai nereikalingas ir net draudžiamas atributas, bet medžioklėje kartais labai patogus, tai šiam ginklui jį reikės įsigyti atskirai. Be to, rekomenduojama pasirinkti greitai tvirtinimas detales, kad šaudykloje diržą vėl būtų galima greitai nuimti. Maloniai nustebino kokybiška Negrini transportavimo dėžė, kuri įeina į ginklo komplektą.

Minkštas vidinis kamšalas, viduje gana daug vietos, kad tilptų ne tik išardytas ginklas, bet ir skleistuvai, jų raktas, tepalas, keičiami kryptukai, pirštinės ir kitos reikalingos smulkmenos, taip pat dvi kodinės spynos prie kiekvieno užrakto.

Apskritai Browning Cynergy Composite yra ne tik vizualiai patrauklus ir šiuolaikiškas, bet ir funkcionalus ginklas medžiotojui, nenuvilsiantis nei miške, nei šaudykloje.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.