Medžioklės reikmenys

Naujas prekių ženklas Baltijos šalyse. Žiūronai Hellcat 8×42 Razor HD0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Hellcat yra naujas prekių ženklas Baltijos regione. Tai lietuviškas prekių ženklas, kurio produkcija gaminama Kinijoje. Šiuo metu pardavinėjami žiūronai Hellcat 8×42 Razor HD. Kas tai per gaminys ir kuo jis geresnis už jau žinomus rinkoje?
Pirmiausia ir svarbiausia, jie kokybiškesni už daugelį savo kainos klasės gaminių. Tai biudžetiniai žiūronai, kurie geriau atrodo, yra saugesni ir patogesni bei užtikrina gana gerą vaizdo kokybę.

Šie žiūronai nedideli ir lengvi – sveria vos 700 g. Iš kieto plastiko su gumos danga pagamintas korpusas yra atsparus smūgiams.

Žiūronai atsparūs vandeniui – jie gali apie pusvalandį išbūti metro gylyje. Žinoma, tai nereiškia, kad reikia būtinai bandyti juos plukdyti kūdroje, bet lyjant galima ramiai jais naudotis.

Vienas iš svarbiausių aspektų – vidinėje pusėje neretai pigesniuose gaminiuose besikaupiantis kondensatas. Su tuo teko susidurti naudojantis Bushnell žiūronais – maždaug po metų viena pusė iš vidaus drėgnu oru ėmė rasoti. Hellcat žiūronams tai nėra būdinga – gamintojas tai pasiekė pasitelkęs azoto užpildą.

Twist-up guminiai antgaliai leidžia pritaikyti žiūronus prie veido kontūro ir taip pat naudotis jais nenusiėmus akinių, jei tokie nešiojami. Skirtingos binoklio pusės juda viena kitos atžvilgiu, tai leidžia sumažinti ar padidinti atstumą tarp okuliarų ir susireguliuoti, kad jis visiškai atitiktų atstumą tarp medžiotojo akių vyzdžių.

Hellcat žiūronai užtikrina platų matymo lauką, puikiai didina. Šviesiu paros metu apytikriai 400 m atstumu galima atskirti stirnos patiną nuo patelės. Apžiūrėti ragų formą ar suskaičiuoti šakas gali nepavykti, tačiau mažesniu atstumu tai bus tikrai įmanoma.

Hellcat 8x42 Razor HD

Prieblandoje už tų pačių 400 m, be abejo, galima nustatyti gyvūno rūšį. Kaip ir nustatyti elnio ar briedžio lytį. Arčiau nei už 200 m prietemoje galima puikiai apžiūrėti ragus.

Reguliuojant dioptrijas ir ryškumą tam skirtais ratukais gana neblogą rezultatą galima pasiekti bet kokiu atstumu.

Specifikacijos

Susiję straipsniai

Didinimas: 8 k.
Objektyvo skersmuo: 42 mm
Šviesos laidumas: 75 proc.
Dioptrijos: ±4
Matymo laukas: 7
Minimalus fokusavimo atstumas: 2,5 m
Atsparumo vandeniui klasė: IPX-7

Naujasis žurnalo numeris!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.