Patirtis

Nauja iniciatyva: Medžiodami švarinkime miškus!0

Iš klubo archyvo

Šiukšlės gamtoje – itin ryški šiandienos gyvenimo realybė, kuri, deja, virto įprastu dalyku. Savaiminiai sąvartynai miške ar kur nors ant upės kranto formuojasi nuolat, net pasivaikščiojimų metu, po iškylos gamtoje, grybavimo ar slapto bernvakario žmonės neatsakingai palieka šiukšlių. Galbūt tai tik traškučių pakelis ar limonado butelis, tačiau bėgant metams šiukšlės kaupiasi ir išvykas į gamtą beveik kaskart sugadina tokie žmogaus buvimo įrodymai.

Medžiotojai neretai surenka kitų išmėtytas šiukšles. Vis dėlto kiek galima nuveikti per vieną pavasario talką ar išėjus pasivaikščioti su šunimi į mišką? Jurbarko rajono medžiotojų būrelis Balandinė sugalvojo unikalią ir labai naudingą iniciatyvą. Idėjos autorius – dabartinio medžiotojų klubo vadovo Ramūno Kvietkausko medžioklės mokytojas, vykdytojai – visas klubo kolektyvas.

Idėja labai paprasta: kaskart medžioklės su varovais metu varovai ne tik bando išjudinti miško žvėris iš slėptuvių, bet ir surenka kiekvieną ant žemės rastą plastikinį butelį, pakuotę, metalo ar kitos medžiagos gabalą ir išneša iš miško.
„Kiek šiukšlių galime surinkti pavasario ar vasaros talkos metu? Net jei visi eisime į mišką, per vieną dieną, vargu, ar daug nuveiksime. O tokiu būdu kiekvieną šeštadienį iššukuodami vieną barą po kito mes greitai išvalysime iš savo medžioklės plotų žmonių išmestas šiukšles“, – sako R. Kvietkauskas.

Klubo vadovas paaiškino, kad šis procesas vyks per kiekvieną medžioklę su varovais tol, kol jis eis šias pareigas. „Varovams už šio darbo ėmimąsi pasiūlysime papildomą užmokestį, mėsos porciją ar kaip nors kitaip kompensuosime jų pastangas“, – aiškina Ramūnas pabrėždamas, kad šioje akcijoje dalyvaus ne tik varovai, bet ir patys medžiotojai, nes tikslas visų vienodas – padaryti aplinką švarią ir saugią sau patiems, šunims ir laukiniams gyvūnams.
Daugiau informacijos apie medžiotojų būrelio Balandinė veiklą – draugijos svetainėje www.mbbalandine.lt.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv