Patirtis

Naudingi patarimai. Kaip tinkamai montuoti laikiklius0

Nuotrauka: iš archyvo

Patirtimi dalijasi tolimojo šaudymo sporto entuziastas ir Angelarms.eu savininkas Juris Kuškis.

Laikiklių montavimas iš pradžių gali pasirodyti labai sudėtingas reikalas. Procesas iš esmės nėra sudėtingas, bet reikia laikytis keleto principų. Visų pirma, optinis taikiklis turi būti tinkamu atstumu iki akies, jis turi būti tinkamai sulygiuotas. Tada viską reikia priveržti tinkamai ir su tinkama jėga: tiek laikiklius prie bėgelio, tiek laikiklių žiedus.

Lygiuojant taikiklį geriausia būtų ginklą laikyti specialiame stove. Stovų yra įvairių, juos gamina įvairios firmos, bet svarbiausia, kad būtų galima jame įtvirtinti ginklą ir sulygiuoti gulsčiuku. Galima naudoti specialius gulsčiukus, galima apsieiti su turimais. Tada galima veržti laikiklių žiedus, bet iki galo nepriveržti. Prieš tvirtinant taikiklį galima sulygiuoti ir laikiklį, nusukant viršutinę laikiklio žiedų dalį ir uždedant gulsčiuką. Jeigu viską padarėte teisingai, laikiklio bėgelio ir paties laikiklio lygis sutaps.

Kaip montuoti laikiklius

Įdėjus taikiklį reikia lengvai priveržti laikiklio žiedą, optiką padėti tinkamu atstumu nuo akies (tai nustatyti galima pasidėjus ginklą ant peties). Optikoje viskas turi matytis aiškiai, optimaliame matymo lauke. Taip pat dabar laikas sulygiuoti patį taikiklį. Šiuo atveju galima gana patogiai uždėti gulsčiuką ant viršutinio balistinio bokštelio. Taikiklį sulygiavus, galima iki galo užsukti ir varžtus. Galima įsigyti ir prie taikiklio pritvirtinti gulsčiuką, kas ypač svarbu šaudant iš toli.

Labai svarbu įsidėmėti, kad laikiklio žiedų negalima priveržti per daug, nes taip gali nutrūkti sriegis, o tai reikštų tik viena – reikėtų keisti visą laikiklį. Negalima palikti nepriveržtų ir laikiklio varžtų, nes šaudant didelio kalibro ginklu taikiklis žieduose tiesiog judės, ir ilgainiui taikiklis klibės vis labiau, keldamas realių problemų medžioklėje. Pasitaiko laikiklių žiedus perveržti ir tokiu būdu sulaužyti taikiklį. Labai svarbu sekti gamintojų nurodymus – kokia jėga priveržti laikiklių žiedus. Kad varžtų neperveržtumėte, galite naudoti kaip tik tam skirtą dinamometrinį raktą. Su šiuo raktu tinkamai priveršite varžtus.

Laikiklių jokiu būdu negalima klijuoti ar naudoti kokių nors tarpinių. Prireikus galima naudoti tik specialias tarpines, skirtas, pavyzdžiui, mažesnio skersmens taikikliui tvirtinti didesnio skersmens laikiklio žiedais.

Visas procesas paprastai neužtrunka ilgiau nei pusvalandį. Pritvirtinus taikiklį prie ginklo, reikia eiti į šaudyklą jo prišaudyti. Iš pradžių rekomenduočiau įsigyti įvairių šaudmenų ir iššauti kelias grupes, kad suprastumėte, kurie šaudmenys kuriam vamzdžiui labiausiai tinka. Kiekvienas ginklas ir vamzdis yra unikalus ir kiekvienas gali turėti savo šaudmenis.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv