Patirtis

Miško kamera! 5 priežastys naudoti0

Nuotrauka: iš archyvo

Vykdyti stebėseną

Miško kamera padės suprasti, kas gyvena ir vaikštinėja konkrečioje medžioklės plotų vietoje. Kamerą galima įrengti viliojimo vietoje, prie druskos laižyklos ar gyvūnų perėjimo vietoje. Dėl pašaro ar druskos konkreti vieta gyvūnams taps įdomi ir jie reguliariai grįš. Stirnų ir šernų gyvenamasis plotas nedidelis, todėl įmanoma gana tiksliai sužinoti, kokie individai gyvena konkrečioje vietoje.

Reguliariai eis ir elniai. Briedžius galima privilioti tik druska, bet neretai užtrunka, kol vieną ar kelis pavyksta privilioti. Kelios kameros medžioklės plotuose leis apytikriai suprasti, kokia miško gyvūnų populiacija ir jos kokybė.

Pamatyti ką nors netikėto

Neretai kameros užfiksuoja ką nors juokingo. Kolega iš Slovėnijos parodė savo miško kamera darytą nuotrauką, kai miške vaikšto nuogas vyras. Galbūt pokštas, o gal iš tiesų miške klaidžioja neapsirengę individai.

Būna ir įvairių kuriozų – į stulpą, ant kurio yra druskos laižalas, įlipusi kiaunė, lapė, laukianti, kol kaimynų katinas baigs vaišintis, arba meška, pasirodanti ten, kur jos visai nesitikima. Miško kameros leidžia atskleisti dalykus, kurių šiaip visiškai nepavyktų pastebėti. Galima net pagauti kokį brakonierių.

Nuotrauka: iš archyvo

Įvertinti trofėjus

Dažnai medžiotojai dalijasi nuotraukomis, kuriose miško kamera užfiksuotas taurusis elnias, briedis ar stirninas, ir kviečia kolegas padėti įvertinti trofėjaus kokybę. Vienas geriausių būdų suprasti, kokią ragų puošmeną turi konkretus gyvūnas, yra jį nufotografuoti – ar pačiam, ar miško kamera. Nuotrauką galima priartinti ir ištirti, ar konkretus individas tausotinas, medžiotinas ar papildomai stebėtinas.

Nustatyti, kada ateina gyvūnai

Jeigu numatote medžioti gyvūną viliojimo vietose, miško kamera leis suprasti, kokiu metu gyvūnai paprastai ateina ėsti. Kai kuriose vietose jie pasirodo reguliariai, o į kitas jie eina nenuspėjamai, bet ši informacija leidžia planuoti medžioklę, kad nereikėtų beprasmiškai ilgai ir beviltiškai sėdėti bokštelyje.

Taip pat, jeigu kamera siunčia pranešimus į telefoną ar el. paštą, galima tuo metu nuvykti į viliojimo vietą ir pamėginti sumedžioti geidžiamą laimikį.

Nuotrauka: iš archyvo

Nuotraukų archyvas

Susiję straipsniai

Įdomu palyginti pastebėjimus su kitais metais, kitomis vietomis. Daugelis medžiotojų stebisi, kaip galima žinoti, kokie gyvūnai kada pasirodo konkrečiose vietose. Miško kamera suteikia labai daug informacijos, kurią galima įvertinti ir palyginti sezonais. Jeigu kelerius metus stebimi tie patys gyvūnai, galima sužinoti, kaip laikui bėgant auga ir keičiasi trofėjai.

Nepavyko prenumeruoti metams? Prenumeruokite nuo vasario 2 d. iki metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.