Patirtis

Meškos ataka medžioklės metu. Medžiotojas rizikuoja savo gyvybe, bet nusprendžia nešaudyti0

Ekrano nuotrauka

Vaizdo įrašą galima rasti internete. Nuostabus įvykis medžioklėje ir nuostabus nervų atsparumas, leidęs medžiotojui pagailėti meškos gyvybė. Nepaisant to, kad meška atbėgo už kelių metrų nuo medžiotojo ir kelis kartus gąsdino žmogų, medžiotojas nešovė.

Rudasis lokys (Ursus arctos) – lokinių (Ursidae) šeimos labai stambus plėšrus žinduolis. Šnekamojoje lietuvių kalboje nuo seno jie vadinami lokiu, meška, ruduoju lokiu ar rudąja meška. Dažniausi porūšiai yra euraziniai rudieji lokiai, gyvenantys Europoje (anksčiau sėsliai gyveno Lietuvoje, dabar tik užklysta) bei Azijoje, ir Šiaurės Amerikoje gyvenantys grizliai.

Meškų buvimas nustatytas ir Lietuvoje. Dalis visuomenės ir medžiotojų mano, kad tai imigrantai iš rytinių kaimyninių šalių, tačiau dalis gyvūnų jau gyvena Lietuvoje. Ypač atsižvelgiant į valstybės sienos apsaugos priemones – gyvūnų migraciją sustabdžiusią tvorą.

Susiję straipsniai

Manoma, kad Latvijoje gyvena apie 70-100 lokių. Pastebėti ir veisimosi bei žiemojimo atvejai.
Estijoje lokių populiacija pasiekė 1000 ir kasmet leidžiama sumedžioti apie 100 lokių, plius papildomi leidimai teritorijose, kuriose buvo pranešta apie lokių padarytą žalą.

Nepavyko prenumeruoti metams? Prenumeruokite nuo vasario 2 d. iki metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.