Medžioklės reikmenys

Merkel RX HELIX Speedster su oranžiniu prieskoniu: patinka arba ne!0

Nuotrauka: iš archyvo

Merkel Helix yra žinomas, pamėgtas ir tarp medžiotojų gana populiarus ginklas, išsiskiriantis lengvai naudojama tiesia spyna: iššauni, pertaisai, iššauni, pertaisai. Tai galima padaryti greitai ir patogiai.

Pasak gamintojo, Helix Speedster sintetinės medžiagos buožė yra revoliucinė, pradedanti visiškai naują kursą medžioklinių ginklų gamyboje. OmegaGrip buožės rankena sujungia du klasikinius buožės gamybos principus – ekonomiškumą ir patogumą. Merkel suprato, kad buožė su skyle nykščiui gali trukdyti greitai pertaisyti ginklą.

Merkel RX Helix Speedster orange

Naujoji SpeedStock buožė šią problemą išsprendžia, nes pertaisius ginklą ją galima vėl labai efektyviai suimti, neieškant tinkamos vietos nykščiui. Taip pat ši buožė išsiskiria reguliuojama pažande, kuri gali praversti, jeigu, pavyzdžiui, taikiklis yra per aukštai. Pažandę galima lengvai reguliuoti spustelint mygtuką. Ginklo vamzdis ir spyna padengti Ilaflon danga, neleidžiančia rūdyti metalinėms dalims.

Žiūrint į šį ginklą aišku, kad klasikinės estetikos mėgėjams Speedster išvaizda nelabai patiks, gal net atrodys baisi, palyginti su šautuvais tradicinėmis linijomis, gražia medine buože. Kita vertus, vis daugiau medžiotojų pripažįsta, kad ginklai sintetine buože yra labai patogūs, o svarbiausia – nereikia rūpintis, kad ginklą išpurvinsi ar sušlapinsi.

Medinės buožės nuo drėgmės gali deformuotis, o šią tiesiog nuplauni vandeniu, sutepi metalines dalis ir eini toliau. Taip, iš pradžių buožė atrodo keista, neįprasta, bet tikrai lengva suprasti motyvaciją tokią kurti. Reikia pripažinti, kad paėmus į rankas ginklas iš tiesų labai patogus. Tikrai bus žmonių, kuriems jis patiks, bet bus ir tokių, kuriems labai nepatiks. Ginklą galima įsigyti ir su tradicinės spalvos buože – iš žalio kompozito su juodais, neslystančiais įdėklais.

Praktikoje

Gatis Panavas, medžiotojas

Kodėl pasirinkau Merkel? Norėjau lygiavamzdžio su tiesia spyna – jau seniai apie tokį galvojau. Buvo pora variantų iš žinomiausių prekės ženklų: Blaser, Merkel ir Maral, tačiau, įvertinęs visus už ir prieš, supratau, kad man labiausiai imponuoja Merkel. Blaser atrodo per brangus, o be to, turi vieną didelį minusą – reikėtų keisti laikiklius ir dieniniam, ir naktiniam taikikliui. Merkel Speedster kaina ir komplektacija tenkino labiausiai, palyginti su kitais pasiūlymais.

Merkel RX HELIX Speedster

Pirma iššoviau šaudykloje su medžiotojų parduotuvės savininko ginklu, kad suprasčiau, ar patinka. Viskas tenkino. Papildomai gavau greitintuvą ir pasirinkau buožės spalvą – juodą su oranžine. Pasirinkau kalibrą .300 Win Mag, nes ginklą planuoju naudoti daugiausia medžioklėse su varovais. Vis dėlto vienu dalyku nusivyliau – norėjau, kad oranžinė spalva būtų ryškesnė nei įprasta medžioklinė. Buožės spalva man pasirodė per šviesi, ir atrodo, kad oranžinės vietos nusibraižys ir bus matyti.

Specifikacijos

– Tiesi spyna
– Dėtuvė 3+1
– Galimybė keisti vamzdžius

Merkel siūlomi kalibrai

Mažieji kalibrai: .222 Rem, .223 Rem

Standartiniai kalibrai: .243 Win, .270 Win, 7×64, .308 Win, .30-06 Spring., 8x57IS, 9.3×62

Magnumo kalibrai: .300 Win Mag, .338 Win Mag, 7mm Rem Mag

Susiję straipsniai

– Nuleistukas, reguliuojamas 900–1900 g spūdis
– Galimybė rinktis TAR-GT nuleistuką, kurį galima pritaikyti 500–1500 g spūdžiui
– Svoris – 3,2 kg su 56 cm vamzdžiu
– Visas ilgis – 107 cm su 56 cm vamzdžiu
– Standartinis vamzdis – 17 mm skersmens
– Galimybė rinktis ir frezuotą semi-weight 19 mm vamzdį

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.