Patirtis

Medžiotojų dalyvavimas Ukrainos gynyboje: objektyvi analizė, pagrįsta statistika0

Nuotrauka: myslyvets.com.ua

Informacijos šaltinis: Myslyvets.com.ua

2022 metų vasario 24 dieną Rusija pradėjo plataus masto karą prieš Ukrainą. Šimtai tūkstančių vyrų ir moterų įstojo į ginkluotųjų pajėgų gretas ginti Tėvynės. Tarp jų – nemaža dalis medžiotojų. Tačiau kokia yra jų tikroji dalis, atsižvelgiant į bendrą mobilizuotųjų skaičių? Pabandykime tai išsiaiškinti, remdamiesi oficialia ir viešai prieinama statistika.

Medžiotojų skaičius pagal valstybės institucijų duomenis

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2021 metų spalį Ukrainoje buvo registruoti 707 117 medžioklinių šaunamųjų ginklų savininkų, kurie turėjo 790 055 vnt. medžioklinių lygiavamzdžių ir 170 195 vnt. asmeninio naudojimo medžioklinių graižtvinių ir kombinuotųjų ginklų.

Tuo pat metu Ukrainos valstybinės miškų išteklių agentūros svetainėje paskelbtame medžioklės pramonės plėtros strategijos projekte teigiama, kad Ukrainoje yra apie 750 tūkst. Pasirodo, kai kurie medžiotojai neturi medžioklinių ginklų.

Todėl bendrą su medžiokle susijusių piliečių skaičių įvairios valstybės institucijos skaičiuoja nuo 700 iki 750 tūkst. žmonių. Tai yra maždaug 1-2% šalies gyventojų.

Bendras mobilizuotųjų skaičius

Prasidėjus plataus masto Rusijos invazijai į Ukrainoje, prasidėjo visuotinė mobilizacija. Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, 2022 metų liepos men. į ginkluotųjų pajėgų ir kitų karinių formacijų gretas buvo mobilizuota apie 1 mln. Tai daugiau nei 5% šaukiamojo amžiaus Ukrainos gyventojų, atsižvelgiant į tai, kad, JT duomenimis, karo pradžioje į užsienį išvyko apie 6,2 mln.

Mobilizuotų medžiotojų dalies įverčiai

Visos Ukrainos medžiotojų ir medžioklės žemės naudotojų asociacijos duomenimis, apie 100 000 medžiotojų, kaip ginkluotųjų pajėgų dalis, išvaduoja Ukrainą iš okupantų.

Remiantis tokiais duomenimis, mobilizuotų medžiotojų dalis Ukrainoje gali siekti 15-20% viso jų skaičiaus.

Ar šie duomenys gali būti laikomi tiksliais?

Jie gali būti kiek perdėti, nes realios statistikos dabar dėl žinomų priežasčių nėra. Be to, dalis žmonių negalėjo būti mobilizuoti dėl amžiaus ar sveikatos.

Išvados dėl medžiotojų vaidmens ginant Ukrainą

Taigi, remiantis šiandien turimais statistiniais duomenimis, galima padaryti tokias bendras išvadas:

Ukrainos piliečių, susijusių su medžiokle, skaičius yra nuo 700 000 iki 750 000 žmonių.
Iš viso į ginkluotąsias pajėgas ir kitus karinius junginius buvo mobilizuota apie 1 mln.
Visuomeninių organizacijų duomenimis, mobilizuotų medžiotojų dalis sudaro apie 15-20% viso jų skaičiaus.
Medžiotojų indėlis į Tėvynės gynybą yra reikšmingas visuotinės mobilizacijos fone.
Medžiotojų vaidmuo atsispiriant Rusijos invazijai yra esminis ir nusipelno dėkingumo. Galų gale, daugelis medžiotojų rado vertingą savo žinių ir įgūdžių pritaikymą fronte kovoje su rusų įsibrovėliais. Jų gebėjimas užsimaskuoti, nepastebimai judėti miško plote, meistriškas ginklų valdymas padeda efektyviai atremti priešą.

Romėnas, karys, medžiotojas, demobilizuotas:

Patirtis… aišku, yra, nes prieš pusantrų metų man buvo 55. Tarnaudamas sovietinėje armijoje įgijau atitinkamą išsilavinimą. Būtent medžioklės patirtis, mokėjimas taikliai šaudyti, saugumo technika, ginklų valdymas leido suformuoti puikų mūsų bataliono žvalgų būrį medžiotojų bazėje. Kaip vėliau paaiškėjo, tada kartu su kitais žvalgų būriais vedėme bendrus mokymus. Juk kai medžiotojas moka girdėti mišką, paukščius, žvėris, moka vaikščioti tyliai, kad nekreškėtų, nes gyvūnas viską mato ir girdi – žinoma, tokia patirtis neįkainojama. Netgi su mumis tarnavę bendražygiai, kurie nebuvo medžiotojai, stebėjosi, kaip tyliai galime judėti, žiūrėti į šonus ir žiūrėti po kojomis.

Kalbant apie šaudymą, tai, žinoma, visiškai nekyla klausimų, išskyrus tai, kad sportininkai yra geresni.

O dėl saugumo kartoju, kad taisyklės surašytos krauju, tad jų privalu laikytis. Kadangi sekėme, viskas klostėsi gerai.

Taigi, patirtis tikrai padeda.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv