Patirtis

Marijampolėje vyko II Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkursas – festivalis ,,Sūduvos medžioklės ragai“0

Nuotrauka: Suduvos medžiotoju sajunga

Sūduvos medžiotojų sąjungos pirmininkas Ramūnas Mažėtis

Šių metų gegužės 27 d., šeštadienį Marijampolėje vyko antrasis Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkursas ,,Sūduvos medžioklės ragai“, kurį organizavo Sūduvos medžiotojų sąjunga.

Medžioklės ragų šaukiniai ir medžioklės pučiamaisiais ragais atliekami muzikiniai kūriniai – tai ne tik viena iš medžioklės kultūros dalių, ypač populiari Europoje ir kitose šalyse, bet ir viena iš sudėtinių Europos kultūros dalių. Kaimyninėse Europos sąjungos šalyse, kuriose yra gilios medžioklės tradicijos, jau ne vienus metus vyksta medžioklės ragais atliekamų medžioklės šaukinių konkursai, medžioklės ragais atliekami muzikiniai kuriniai. Malonu, kad ir Lietuvoje medžioklės muzika vis dažniau skamba ir įvairiose šventėse, o prasidėjus medžioklės sezonui šalies miškuose didingai suskamba vario ragų garsai. Pučiamųjų medžioklės ragų muzikantai ir medžioklės signalų bei muzikos konkursų ir koncertų organizatoriai siekia skatinti medžiotojus laikytis europinės medžioklės kultūros ir tradicijų.

Medžioklės muziką Lietuvoje groja ir propoguoja Sūduvos medžiotojų sąjungos medžioklinių ragų ansamblis, vadovaujamas Marijampolės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro vadovo Audriaus Pučinsko, Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų klubo ansamblis „Tauro ragai“, kuriam vadovauja Vidmantas Lunius, ir Mažosios Lietuvos medžioklės ragų ansamblis „Kurtinys“, vadovaujamas Gražvydo Railos. Lietuvoje yra nemažai pavienių medžioklės muzikos atlikėjų, kurie ragais medžioklės signalus groja per medžiokles ir įvairiuose renginiuose. Audrius Pučinskas, siekdamas populiarinti šią pučiamųjų instrumentų muziką, paskatino pūsti medžioklinius ragus ir Marijampolės meno mokyklos bei Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos moksleivius.

Svarbi Sūduvos medžiotojų sąjungos veiklos sritis yra medžioklės kultūros ir tradicijų puoselėjimas ir propogavimas, dėl to sąjunga prieš metus ėmėsi iniciatyvos organizuoti medžioklės ragų šaukinių konkursus ir medžioklės muzikos koncertus. Kartu su partneriais Marijampolės savivaldybe, Marijampolės Kultūros centru, Marijampolės aidu 2023 m. gegužės 27 d. Marijampolės miesto dienų metu vykusio „Cukrinio festivalio“ metu surengė antrąjį Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkursą – festivalį ,,Sūduvos medžioklės ragai“. Marijampolėje organizuota medžioklės ragų muzikos šventė – tai vienintelis šalyje tokio pobūdžio muzikinis projektas, draugėn sukvietęs pūtikus grojančius medžioklės instrumentais fiurstplesais (vok. Fürst Pless) ir parforshornais (vok. Parforcehorn). Šio, pučiamųjų medžioklės ragų, renginio rėmėjai Marijampolės savivaldybė, UAB Vidara, UAB Apractus, MB Ukmegos projektai.

Susiję straipsniai

Marijampolės miesto dienų šventės ir „Cukrinio festivalio“ programą paįvairino antrojo Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkurso – festivalio ,,Sūduvos medžioklės ragai“ dalyvių koncertas. Medžioklės muziką atliko jungtinis Marijampolės meno mokyklos ir Kazlų Rūdos R. Žigaičio meno mokyklos medžioklės ragų ansamblis, Sūduvos medžiotojų sąjungos medžioklės ragų ansamblis, Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų klubo ansambliui ,,Tauro ragai“ ir svečiai iš Lenkijos medžioklės signalų atlikėjų ansamblis „PUŁ_RÓG”, kurie žiūrovus supažindino su medžioklės eiga, tradicijomis ir savo pasirodymą pagyvindami Adomo Mickevičiaus eilėmis.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv