Patirtis

LMŽD pranešimas: argumentai nugalėjo emocijas ir neišmanymą0


LMŽD pirmininkas Virginijus Kantauskas
LMŽD pirmininkas Virginijus Kantauskas
Nuotrauka: Devidas Stoponkus

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) teigiamai vertina šios dienos Seimo narių balsavimą dėl naktinių taikiklių ar jų priedų įteisinimo medžioklėje kovojant su smulkiaisiais ir invaziniais plėšrūnais bei afrikiniu kiaulių maru. Anot draugijos vadovų, visose brandžiose valstybėse įstatymų priėmimas ar permainos yra grindžiamos argumentais, o ne emocijomis, kompetenciją turinčių vertinimais, o ne socialinių tinklų peticijomis, tad kitokio Seimo sprendimo nelabai ir tikėtasi.

„Nenustebino. Sakyčiau priešingai, gal net kažkiek gaila, kad reikėjo daugiau nei pusantrų metų tam, kad Lietuvoje būtų įteisinti vakarietiškos medžioklės standartai, išgirsti ir suprasti dešimtis kartų kartoti argumentai, o kai kieno emocijos bei keisti išvedžiojimai, padėti į šoną. Bendruomenės vardu, noriu padėkoti tiems, kurie pasirinko girdėti argumentus, sveiką protą, o ne emocijas ar tuščius beprasmius postringavimus“, – komentuodamas šios dienos balsavimą Seime dėl naktinių taikiklių įrangos naudojimo Lietuvoje sakė draugijos pirmininkas V. Kantauskas.

Anot jo, minėto įstatymo priėmimas tik dar kartą parodė, kad per tris dešimtis nepriklausomybės metų, kai kas taip ir nesugebėjo išsivaduoti iš okupacijos gniaužtų bei tam tikras šalies bendruomenės grupes bando kiršinti su visuomene, siekdami viso labo asmeninės naudos, o ne vienybės, sutarimo ar diskusijos paieškos.

„Galiu drąsiai pasakyti, kad Lietuvos medžiotojai yra patys didžiausi šalies gamtos draugai. Ir jei ne jie, tokios žavingos gamtos, žvėrių gausos, Lietuva neturėtų. Tai mano žinutė kiekvienam, kuris bando mūsų bendruomenę sieti su kažkokia praeitimi, apie kurią, deja, neišmano galimai lygiai tiek pat, kaip ir apie pačią medžioklę ar jos esmę“, – sako jis.

V. Kantausko teigimu, naktinių taikiklių prietaisų naudojimo priėmimas atskleidė ir tai, kad net svarbiausi šalies asmenys, priimdami tam tikrus sprendimus, nebūtinai yra nepriklausomi ir gali būti paveikti išorinių jėgų, neturinčių jokių žinių apie minėto sprendimo esmę.

„Deja, tokia realybė. Gyvename valstybėje, kurios kaimynai kovoja krauju už savo išlikimą, bet mūsų politinės darbotvarkės kertiniu klausimu tampa visame pasaulyje legalios įrangos medžioklėje naudojimo įteisinimas, kuris net neturėjo tapti tokiu klausimu“, – sako jis.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, veikia visoje Lietuvoje, atstovauja virš 30 000 Lietuvos medžiotojų.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv