Patirtis

LMŽD padės Ukrainai tobulinti teisinę ir administracinę medžioklės sistemą0

Nuotrauka: LMŽD

Šaltinis: LMŽD

#Stiprūskartu – tokiu šūkiu prasidėjo Lietuvos ir Ukrainos parlamentų ekonomikos komitetų atstovų inicijuota apskritojo stalo diskusija „Iššūkiai Ukrainos ir Lietuvos ekonomikai karo kontekste – ieškokime geresnių ekonominių sprendimų kartu“, vykusi 2023 m. kovo 2–4 dienomis Lvive (Ukraina).

Diskusijoje dalyvavo Lietuvos medžiotojų ir žvejų (LMŽD) atstovas, advokatas dr. Feliksas Miliutis, kuris savo pranešime pristatė Lietuvos medžioklės ūkio tvarkymo ir teisinio reguliavimo principus.

Ukrainos miškų bei dirbamų laukų plotas yra milžiniškas. Nepaisant to, medžiojamųjų gyvūnų populiacijos yra skurdžios. Jas bandoma gausinti auginant medžiojamuosius gyvūnus aptvaruose ir vėliau juos paleidžiant į laisvę. Medžioklės ūkis šalyje nėra išplėtotas, o medžioklės prieinamumas visuomenei – minimalus.

Ukrainoje medžioklė draudžiama nuo karo pradžios. Diskusijos, kurioje kartu su Ukrainos aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių ministru Ruslanu Striletsu, Ukrainos parlamento Valstybės verslo ir bendradarbiavimo investicijų srityje komiteto pirmininku Ihoriu Marchuku bei Ukrainos medžiotojų atstovais dalyvavo ir LMŽD atstovai, buvo sutarta, kad medžioklės sektoriaus reformą būtina pradėti kuo greičiau.

Lietuvos, kur medžioklė gana plačiai prieinama visuomenei, kur yra tiek profesionalios, tiek mėgėjiškos medžioklės plotų, o medžiojamųjų gyvūnų populiacijos kaip niekad gausios, geroji praktika galėtų būti efektyviai panaudota tobulinant Ukrainos medžioklės sektoriaus teisinę ir administracinę sąrangą.

Pasak diskusijoje dalyvavusių Ukrainos institucijų ir medžiotojų atstovų, LMŽD galėtų veikti kaip Ukrainos partneris renkant reikiamą informaciją apie gerąją praktiką medžioklės srityje ir prisidėti prie medžioklėtvarkos reformos įgyvendinimo.

LMŽD yra pasirengusi suteikti Ukrainos valdžios institucijų ir medžiotojų atstovams visą jos turimą informaciją apie Lietuvos medžioklės sistemą bei ketina veikti kaip tarpininkas siekdama užtikrinti gerosios Vakarų praktikos medžioklės srityje perdavimą ir panaudojimą Ukrainos medžioklės sektoriaus reformai įgyvendinti.

Renginyje taip pat dalyvavo Ukrainos Aukščiausiosios Rados Ekonomikos komiteto pirmininkas Dmytro Natalukha, LR Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Gintautas Paluckas, LR susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė, Ukrainos ekonomikos viceministras Oleksandras Hrybanas, Lvivo miesto meras Andrijus Sadovyj ir kiti svečiai.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.