Medžioklės reikmenys

Levenhuk Karma PRO 10×50 – kokybiška staigmena0

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Iki šiol žiūronams savo kasdienėms reikmėms skyriau labai mažai dėmesio. Pažįstu medžiotojų, kurie be jų negali nei gyventi, nei kokybiškai medžioti. Mano žiūronai paprastai pasimiršta namuose arba automobilyje, dažniausiai todėl, kad jau ir taip didelėje įrankių krūvoje, kurią nešuosi į bokštelį, būtent žiūronai atrodo nereikalingi.

Kadangi daugiausia į medžioklę einu su fotoaparatu, prie kurio primontuotas didelis objektyvas, žiūronai iš esmės nereikalingi, nes bet kurį nufotografuotą gyvūną galiu labai gerai apžiūrėti. Ir štai tada atsirado planas važiuoti į elnių rują, o čia be žiūronų neapsieisi. Supratusi, kad mano tarybiniai pokario žiūronai, su kuriais verčiausi iki šiol, liko medžiotojų namelyje, skubiai ieškojau išeities.

Skambutis draugui, ir savaitgaliui išbandyti gavau Levenhuk Karma PRO 10×50, kurį platina skyhunter.lv. Jų kaina yra 200 eurų, ir šiek tiek nuogąstavau, ko iš tokių žiūronų tikėtis, jeigu didžiųjų grandų Zeiss, Swarovski ir Leica superžiūronai kainuoja mažiausiai dešimtkart daugiau.

Levenhuk Karma PRO 10×50

Nuvažiavau į mišką, įsitaisiau bokštelyje šalia proskynos ir pradėjau stebėti aplinką. Buvau maloniai nustebinta – žiūronai patogūs, lengvi, vaizdas skaidrus. Dar didesnės staigmenos sulaukiau sutemus: ir tokiomis aplinkybėmis žiūronai rodė gerą ir skaidrų vaizdą. Ir kai akimis jau nieko nebeišėjo įžiūrėti, žiūronais buvo gerai matyti net gyvūno ragai. Patys žiūronai yra gana nedideli – man jie tilpo į medžioklinės liemenės kišenę. Komplekte yra ir krepšelis, kurį galima neštis arba dirželiu pasikabinti ant kaklo.

Žiūronų ryškumas lengvai reguliuojamas tam skirta gana didele svirtele. Privalumas ir tai, kad šie žiūronai neperšlampami. Į ežerą jų mesti turbūt nereikėtų, bet lietus jiems tikrai nepakenks. Trūkumas – objektyvų dangteliai nepritvirtinti prie pačių žiūronų, taigi labai tikėtina juos pamesti.

Apskritai reikia pripažinti, kad šie žiūronai turi tai, ko iš tiesų nesitikėjau: išlaiko gerą šviesos pralaidumą sutemus, yra kompaktiški ir lengvi, o tai aš itin vertinu. Levenhuk siūlo ne tik daugybę įvairaus dydžio ekonomiškų žiūronų, bet ir modelių su stogine prizme, taip pat Porro tipo žiūronus, kurių išvaizda jau klasiškesnė.

Verdiktas labai paprastas – jeigu negalite investuoti tūkstančių į superklasės firmų žiūronus, tai bus labai gera ir kokybiška alternatyva, suteikianti tai, ko iš tokio įrenginio naudotojas ir tikisi. Atvirai sakant, mano lūkesčiai dideli ir nebuvo – nesitikėjau nieko įspūdingesnio už savo tarybinės armijos prietaisą. Tačiau klydau! Rekomenduoju išbandyti ir įvertinti patiems.

Specifikacijos

Susiję straipsniai

Atstumas nuo akies 17,5 mm
Veikimo temperatūra nuo –15 iki 60 °C
Fokusavimas centrinis
Garantija visą gyvenimą
Išėjimo skersmuo 5 mm
Matmenys 162 × 132 × 60 mm
Skiriamosios gebos slenkstis (kampo sekundėmis)5,6
Prieblandos koeficientas 22,36
Objektyvo skersmuo 50 mm
Okuliarai 4 elementai 3 grupėse
Okuliarų dioptrijų korekcija,
dioptrijų skalė ±3
Akių antdėklai reguliuojami
Optikos medžiaga BaK-4 stiklo
Optikos danga abipusė daugiasluoksnė
Didinimas 10 kartų
Pritaikomas stovui taip
Gamybos šalis JAV
Matymo laukas 5,8°
Matymo laukas (1000 m) 101 m
Santykinis ryškis 25
Atstumas tarp vyzdžių 56–74 mm
Artimas fokusavimas 2 m

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.