Medžioklės reikmenys

Leica Tempus ASPH – raudonojo taško taikikliai0

Gamintojo reklaminė nuotrauka

Medžioklių su varovais sezonas tęsiasi, tad metas šiek tiek pakalbėti apie raudonojo taško taikiklius. Šįsyk iš Leica – prekių ženklo, puikiai žinomo dėl savo aukštos kokybės optinių įrenginių.

Dėmesį atkreipė šio prekių ženklo raudonojo taško taikiklis Tempus ASPH, nes įprasta, kad Leica siūlo optinius taikiklius ir išskirtinius žiūronus. Siūlomi du modeliai: Leica Tempus ASPH 2.0 MOA ir Leica Tempus ASPH 3.5 MOA.

Gamintojo tvirtinimu, Tempus ASPH leidžia greitai ir efektyviai nusitaikyti į judantį taikinį, ypač per medžioklę su varovais, kai nuo svorio priklauso greitis, tikslumas ir, žinoma, saugumas. Šie nedideli taikikliai turi asferinius lęšius, užtikrinančius kuo ryškesnį ir aiškesnį raudonąjį tašką, kaip ir nepaprastos kokybės vaizdą. Aiškus, aštrus, ryškus raudonasis taškas leidžia greitai nusitaikyti į taikinį bet kokioje medžioklės situacijoje.

Nepriklausomai nuo kampo, raudonasis taškas visada bus ant taikinio, dėl ko taikytis bus itin patogu. Taikiklis taip pat užtikrina tikslias spalvas ir itin gerą šviesos laidumą. Priklausomai nuo poreikio ir asmeninių prioritetų, galima rinktis 2 arba 3,5 MOA tikslumo taikiklį.

Leica Tempus ASPH 2.0 MOA

Leica yra pirmasis premium klasės optinių taikiklių gamintojas, raudonojo taško taikikliui panaudojęs asferinį lęšį. Šiuo sprendimu siekta užtikrinti aiškų, ryškų raudonąjį tašką ir kartu pasiekti, kad taikinys pro taikiklį būtų matomas labai gerai.

Taikiklio karkasas pagamintas iš vientiso aliuminio, jis yra lengvas ir kompaktiškas, bet kartu ir labai patvarus. Vis dėlto reikia pasakyti: tai ne iš karto nustatoma, paėmus taikiklį. Tai smulkus, nedidelis įrenginys, neatrodantis pernelyg tvirtai, bet tai tik pirmas įspūdis. Šis modelis turi 2 MOA raudonojo taško taikymosi tinklelį, didinimas – 1 kartas.

Lęšis neiškraipo spalvų. Taikiklis yra atsparus vandeniui. Be paralakso efekto iki 40 m. Reikalinga viena CR2032 baterija. Į komplektą įeina apsauginis dangtelis, šluostelė lęšiams valyti ir šešiakampis raktas.

Leica Tempus 2 ASPH. 2 MOA
Gamintojo reklaminė nuotrauka

Leica Tempus ASPH 3.5 MOA

Antras modelis nuo pirmojo skiriasi 3,5 MOA raudonojo taško taikymosi tinkleliu. Jis didina taip pat vienu kartu, kaip būna praktiškai su visais tokio tipo raudonojo taško taikikliais. Yra galimybė reguliuoti ir raudonojo taško šviesumą – iš viso 12 lygmenų.

Taikiklis automatiškai išsijungia po keturių valandų, siekiant taupyti bateriją. Taikiklio matmenys visai nedideli: 53,5 x 34,5 x 28 mm. Didelis privalumas – svoris, kartu su baterija siekiantis vos 40 gramų. Su šiuo taikikliu ant vamzdžio nė kiek nepasijaučia, kad ginklas būtų pasunkėjęs.

Specifikacijos

2 ar 3,5 MOA raudonojo taško taikymosi tinklelis
12 raudonojo taško šviesumo lygmenų
40 g svoris su baterija
Be paralakso efekto iki 40 m
Kaina: 595 eurų

Kokiose situacijose rinktis raudonojo taško taikiklį?

Medžiotojai dažniausiai bando atrasti universalų komplektą – šautuvą su taikikliu. Tai teoriškai ir pavyksta, bet kiekvienas taikiklio tipas turi savų pliusų ir minusų. Raudonasis taškas leidžia ypač efektyviai ir greitai nusitaikyti į palyginti arti bėgantį taikinį – reikia nepainioti su skrendančiu, nes tai gali sukelti problemų.

Idealiai tinkamas medžioklei su varovais, taip pat šaudant karabinu, jei reikia stovėti už proskynos ar siauro keliuko, kur matymo laukas nėra platus. Su šiuo taikikliu taip pat bus galima tiksliau ir patogiau nusitaikyti, palyginti su kryptuku ar išoriniais karabino taikikliais.

Labai patogu, kad taikiklius galima keisti, naudojantis greitojo fiksavimo laikikliais. Jei reikia eiti sekti sužeisto gyvūno, raudonojo taško taikiklis išties nepamainomas. Šauti iš arti, greitai, kad aplinka būtų kontroliuojama kuo efektyviau – tam skirtas šis taikiklis.

Na, o minusai… Su juo sunku bus sėkmingai pataikyti į taikinį didesniu atstumu, nes taikinys bus mažesnis bent 100 metrų atstumu – gali atrodyti, kad taškas iš esmės uždengia taikinį. Taip pat šis taikiklis niekaip nepadės medžioti tykant prietemoje.

Optiniai taikikliai savo konstrukcija leidžia net prietemoje geriau įžiūrėti tai, ko nematyti plika akimi. Todėl ir gamintojas siūlo įvairius taikiklius skirtingoms situacijoms, kad maksimaliai palengvintų taikymosi procesą, užtikrintų kuo efektyvesnį šūvį. Žinoma, šūvis daugiausia priklauso nuo šaulio, bet taikiklis, ar būtų raudonojo taško, ar optinis, negali medžiotojui trukdyti. Leica į visa tai atsižvelgė ir išėjo išties puikus optinis įrenginys.

Išleistas naujas žurnalo numeris!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.