Medžioklės reikmenys

Pasineriame į Leica pasaulį0


Leica nėra japonų firma. Vienas mano draugų nusistebėjo – juk ši kompanija yra Vokietijoje
Leica nėra japonų firma. Vienas mano draugų nusistebėjo – juk ši kompanija yra Vokietijoje
Nuotrauka: Linda Dombrovska

Leica nėra japonų firma. Vienas mano draugų nusistebėjo – juk ši kompanija yra Vokietijoje. Leica labiausiai žinoma savo fotokameromis, kurios užima gana išskirtinę produkcijos lentyną, tačiau šiuo atžvilgiu ji visai nekonkuruoja su kitomis garsiomis kompanijomis – įmonė savimi pasitiki ir savo produktus parduoda gerokai brangiau nei Nikon ir Canon. Medžiotojai geriau žino Leica žiūronus ir optinius taikiklius, kurie visai neseniai pasirodė parduotuvių lentynose. Šiais žiūronais Leica tikrai gali užkariauti medžiotojų širdis.

Pernai lapkritį turėjau galimybę trumpai pasisvečiuoti įmonės gamykloje, kuri jau pusantrų metų veikia nedideliame Veclaro miestelyje Vokietijoje. Ten pat netoliese gaminami ir Zeiss bei kiti garsūs prekės ženklai. Mano gidas buvo Michaelis Agelis, kuris ne tik atstovauja Leica, bet yra ir fotografas bei entuziastingas medžiotojas. Su juo susitikau praėjusių metų pradžioje, kai turėjau galimybę pasisvečiuoti Leica medžioklės plotuose.

Šiek tiek istorijos

Leica pavadinimą sudaro kompanijos steigėjo Ernsto Leitzo pavardės ir žodžio „camera“ pirmosios raidės. Dabar įmonė Leica Camera AG jungia keturias kompanijas, gaminančias fotokameras, mikroskopus, žiūronus ir kitus sudėtingus prietaisus.
Pirmąjį 35 mm juostelės Leica fotokameros prototipą sukūrė Oskaras Barnackas 1913 metais.

Ypatingi ragai. Tai Leica steigėjo Ernsto Leitzo 1930 metais įgytas trofėjus, kurį Michaeliui atidavė įmonės paveldėtojas. Michaelis ragus rado nukištus kažkokioje kertėje. E. Leitzas buvo aistringas medžiotojas, o jo palikuonys – nebe. Daugumą savo protėvio ragų trofėjų jie atidavė perdirbti. Tai yra galingi stirnino ragai
Nuotrauka: Linda Dombrovska

Ji buvo sukurta kaip kompaktiška kamera, skirta fotografuoti peizažus, ypač vykstant į kalnų žygius. Leica buvo pirmoji praktiška 35 mm kamera, naudojanti standartinę 35 mm kino juostelę.

Kameras gaminti pradėta 1924 metais ir jos buvo itin populiarios.

Kad pritaikytų savo kameras aukštesniems reikalavimams, Leica pirmiausia pagamino 50 mm lęšį iš penkių elementų ir trijų grupių. Kitaip nei kitos versijos, Leica Anastigmat diafragma buvo tarp pirmojo ir antrojo elemento (tai yra informacija žinovams).

1932 metais buvo sukurta kamera Leica II su integruotu tolio matuokliu, sujungtu su lęšių aštrumo reguliavimo mechanizmu. Toliau vienas po kito buvo leidžiami patobulinimai ir nauji modeliai. Nors po Antrojo pasaulinio karo daugiausia buvo gaminamos fotokameros, ilgainiui pridėta vis naujų produktų. Pati kompanija save pristato kaip tarptautinę, aukščiausios kokybės – premium klasės fotokamerų ir sportinių optinių produktų gamintoją.

Būtų galima sakyti, kad kompanija turi legendinio prekės ženklo statusą, savo vertybes remdama tradicijomis ir gaminamų lęšių ir optinių prietaisų kokybe. Šias tradicijas sujungus su inovatyviomis technologijomis, Leica produktai ir toliau teikia geriausius atvaizdus visose situacijose – fotoaparatams, žiūronams ir taikikliams.

Gamykla

Gamykla yra įspūdingas ir šviesus, melsvai pilkų atspalvių skritulio formos pastatas, greičiau pastatų kompleksas, simbolizuojantis lęšį. Iš tiesų iš šio vizito laukiau kiek daugiau, galbūt galimybės šiek tiek smulkiau įsigilinti į žiūronų ir lęšių gamybos procesą. Pavyzdžiui, ginklų gamintojas Krieghoff savo gamykloje aprodė iš esmės visą procesą ir fotografuoti leido, kiek širdis geidžia. Leica tokia dosni ir atvira nėra, nors pati gamykla yra tarsi muziejus ar parodų centras, kur galima pamatyti daug įdomybių. Čia atvyksta daug žmonių, kurie daugiausia yra kompanijos produktų fanai. Savo apžiūrą jie baigia sėdėdami stilingoje gamyklos kavinėje ir viską fotografuodami Leica kameromis.

Leica

Didžiajame gamyklos fojė šį kartą buvo galima apžiūrėti parodą, skirtą Leica kino kamerų istorijai. Palei sienas buvo išdėstytos žmonijos istorijai svarbios akimirkos, plačiajai visuomenei gerai žinomos nuotraukos, nufotografuotos Leica kameromis: nuo Berlyno griūties Antrojo pasaulinio karo pabaigoje iki garsaus Argentinos revoliucionieriaus Che Guevaros portreto. Šis ir daugelis kitų yra Leica daryti kadrai.

Gamykloje per stiklą galima stebėti darbo procesą, kai kur galima fotografuoti, bet yra zonų, kur fotoaparatus naudoti draudžiama. Įdomu, kad lęšiai apdirbami specialiose patalpose, kuriose oro slėgis yra didesnis nei išorėje. Atvėrus liuką, per kurį išduodama pagaminta produkcija, pakyla vėjas, neleidžiantis į darbo patalpas patekti dulkėms.

Gamykloje išdėstyti įvairių laikotarpių produktai, pavyzdžiui, paties pirmojo fotoaparato prototipo kopija, taip pat galima pažvelgti į neseną istoriją – 7-ajame dešimtmetyje sukurtus naktinius žiūronus, kurie atrodo juokingi ir sunkūs, palyginti su moderniais įrenginiais. Žinoma, galima pažiūrėti ir pačius pradmenis, kaip būdavo gaminami žiūronai ir optiniai taikikliai. Gamykloje yra speciali Leica parduotuvė su daugybe įdomybių ir gražių vaizdų knygų. Iš tiesų viskas gamykloje liudija apie švarą, skaidrumą, blizgesį, primenant įvairių optinių įtaisų subtilybes.

M. Agelis papasakojo ir šiek tiek istorijos – apie tai, kad per Antrąjį pasaulinį karą gamyklos nereikėjo evakuoti, jos gamybos įranga nebuvo išvežta, kaip buvo, pavyzdžiui, Krieghoff atveju. Šiandien įvairūs gaminami lęšiai apdirbami nuo keleto iki net 20 valandų. Vieniems žiūronams pagaminti ir sumontuoti gali prireikti apie 20 valandų, ir daugiausia tai yra rankų darbas. Tai ir sudaro Leica produktų kainas, kurios nėra labai mielos vartotojams.

Tačiau tai nėra kompanijos tikslas. Jie nori pateikti kokybišką produktą už atitinkamą kainą. Patikėkite, Leica prekės ženklo gerbėjų tikrai netrūksta. Įmonė sparčiai auga, joje šiuo metu dirba apie 750 darbuotojų, jų per pastaruosius dvejus metus padaugėjo keliais šimtais. Atliekamas darbas yra tikslus ir subtilus.

Iš medžioklei skirtų produktų su Leica logotipu man asmeniškai labiausiai patinka būtent žiūronai, kurių naujausiame modelyje yra įtaisytas tolimatis ir termometras.

Prieblandoje, kai plikai akiai daug kas lieka paslėpta, žiūronai viską atskleidžia. Kalbant apie taikiklius, tai yra palyginti nauja Leica produkcijos linija, kuri įgyja vis daugiau populiarumo. Mane pačią šioje srityje labiau traukia kiti prekės ženklai, bet tai nereiškia, kad Magnus serijos produktai medžiotojams nepatiks. Patiks, ir dar kaip. Taikiklio skaidrumas, reguliuojamas raudonasis taškas, taikikliai įvairioms medžioklės rūšims ir, žinoma, puiki kokybė – visa tai suteikia vokiečių kompanija su raudonojo taško logotipu.

Susiję straipsniai

Keletą kartų teko dalyvauti medžioklėje su Leica, kuri idealiai dera su Merkel ginklais, vien todėl, kad šios abi kompanijos viena kitą remia. Merkel renkasi Leica ir atvirkščiai. Vienintelė kliūtis šiam prekės ženklui Baltijos šalių rinkoje galėtų būti žmonių įprotis pirkti žinomiausių ir įprasčiausių firmų produkciją, bet greičiausiai ilgainiui šis stereotipas sugrius, nes Leica produkcija visai neatsilieka nuo kitų garsių firmų. Reikia leisti šiam prekės ženklui save įrodyti.
Tai buvo labai smagi ir įkvepianti patirtis. Paprastai kokio nors garsaus prekės ženklo gamyklos atrodo tolimos ir nepasiekiamos, bet iš tiesų jos yra visai šalia ir kartais atskleidžia vieną kitą paslaptį.

Norite nusipirkti žurnalą internetu arba jį užsiprenumeruoti?

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.