Patirtis

Laukdamas bebrų, medžiotojas akis į akį susitinka su lokiu ir jaunikliais. Liudininko vaizdo įrašas0

Ekrano notrauka

Vaizdo įrašas cirkuliuoja „Whatsapp“ programėlėje, taip pat patalpintas „Tiktok“ su komentaru: „Pagaminta Latvijoje. Jei eini grybauti kur nors į Valgumo rajoną, pasiimk draugą, kuris bėga lėčiau už tave“. Šio įrašo „Whatsapp“ komentatoriai rašo, kad vaizdo įrašas buvo filmuotas Alojoje. Daugiau informacijos nėra.

Vaizdo įraše matyti, kad tikriausiai filmavo medžiotojas, kadre pasirodo meškos patelė su dviem paaugliais jaunikliais. Jie susirenka, tada išsiskirsto ir grėsmingai priartėja prie medžiotojo. Medžiotojas kiša telefoną, kol įrašymas tęsiasi, ir akivaizdu, kad vyras bando atbaidyti lokius. Fone girdėti, kaip lokys stipriai alsuoja, kai medžiotojas ir toliau jį vejasi. Po to medžiotojas išsitraukia telefoną iš kišenės ir meškų nebesimato. Neaišku, kaip arti meškos priartėjo prie žmogaus, tačiau tai tikrai buvo nerimą keliantis ir bauginantis momentas.

Primename, kad lokiai yra saugoma rūšis ir jas medžioti draudžiama. Remiantis mokslininkų atliktais tyrimais, Latvijoje šiuo metu gyvena apie 130 lokių.

Saugiausias būdas apsisaugoti tokiose situacijose – naudoti purškiklį, atbaidantį meškas su pipirų purškalu. Outdoorexperts.lv siūlo dviejų tipų – 150 ml buteliuką, kuris purškia pipirus 5 m atstumu, taip pat 300 ml buteliuką, kuris purškia pipirus 10 m atstumu!

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv