Patirtis

Latvijoje padidintas vilkų sumedžiojimo limitas0

Nuotrauka: unsplash.com

Atsižvelgiant į tai, kad išaugo registruotų pranešimų apie vilkų išpuolius ir jų padarytos žalos dydžius, Latvijos Valstybinės miškų tarnyba 2022/2023 m. 2018 metų medžioklės sezoną padidino leistiną vilkų sumedžiojimo apimtį 20 žvėrių. Juos leidžiama medžioti tik tose apskrityse, iš kurių gauta informacija apie vilkų padarytą žalą.

Vilkų limitas šį sezoną padidintas nuo 280 iki 300 individų.
Sumedžioti vilkai Latvijoje. Žemėlapis

2022 metais Valstybinė miškų tarnyba gavo pranešimus apie 79 patvirtintus vilkų išpuolius, per kuriuos buvo sužeisti 497 ūkiniai gyvuliai, o 2021 metais užregistruotas 51 išpuolis ir sužeisti 182 ūkiniai gyvūnai.

Valstybinė miškų tarnyba, apibendrindama per šį medžioklės sezoną gautus duomenis, padarė išvadą, kad vilkų populiacijos būklė Latvijoje yra stabili, su didėjimo tendencija, todėl leistina didinti vilkų sumedžiojimo apimtį. Tarnyba primena, kad vilkų sumedžiojimo limitas nustatomas pagal pilkųjų vilkų rūšies apsaugos plano sąlygas, tačiau tuo pačiu būtina atsižvelgti į kaimo gyventojų ir ūkininkų interesus.

Vilkai vis dažniau puola gyvulius ir naminius gyvūnus, todėl patiria finansinių nuostolių. Medžioklė sumažina vilkų daromos žalos gyvuliams riziką, leidžia kaimo gyventojams jaustis saugiau, apskritai pagerina visuomenės galimybes sugyventi su vilkų populiacijomis.

Susiję straipsniai

Valstybinė miškų tarnyba yra valstybės valdymo institucija, pavaldi žemės ūkio ministrui. Tarnyba stebi, kaip laikomasi miškotvarkos, medžioklės ir gamtos apsaugos norminių aktų, taip pat vykdo miškų priešgaisrinę apsaugą. Valstybinės miškų tarnybos misija – rūpintis atsakingu miško naudojimu ir išsaugojimu ateities kartoms.

PRENUMERUOKITE Žurnalą kovo 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.