Uncategorized

Klaipėdos raj. ir Plungės mieste nustatyti nauji paukščių gripo atvejai0

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, š. m. birželio 5 d. nustatė dar du naujus labai patogeniško paukščių gripo H5N1 (toliau – LPPG) atvejus. Paukščių gaišenos rastos:

1. Klaipėdos raj. – 3 rudagalvių kirų gaišenos, rastos privačioje teritorijoje.

2. Plungės m. – 4 rudagalvių ir paprastų kirų gaišenos, rastos Gondingos hidroelektrinės tvenkinyje.

VMVT, gavusi tyrimų rezultatus, nedelsiant ėmėsi visų neatidėliotinų priemonių: LPPG virusu užkrėstose vietose pastatė informacinius ženklus apie nustatytą ligą, kuriuose nerekomenduojamas žmonių lankymasis, laukinių paukščių lesinimas bei informavo vietos savivaldybes apie nustatytus PG protrūkius.

Specialistai dar kartą primena pagrindines apsaugos priemones:

– Nesilankyti vietose pažymėtose “LPPG užkrėsta vieta”, nelesinti laukinių paukščių, vengti kontakto su laukiniais paukščiais.

– Jei kontaktą su laukiniais paukščiais vis dėlto turėjote laikykitės griežtos asmens higienos, jokiu būdu nesilankykite naminių paukščių vietose su galimai virusu užteršta avalyne ir rūbais.

– Esant galimybei rekomenduojama ir apdengti naminių paukščių laikymo ar buvimo vietą, eliminuoti bet kokią kontakto su laukiniais paukščiais galimybę.

– Laikyti paukščių lesalą uždarose patalpose.

– Nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių naminiams paukščiams girdyti.

– Paukščių gripą galite parnešti ir įsigiję jau sergančių naminių paukščių iš neregistruoto augintojo ar prekybininko. Pirkite naminius paukščius tik iš legalių pardavėjų.

– Medžiotojams rekomenduojama elgtis atsargiai apdorojant paukščius, laikytis biologinio saugumo priemonių, išsivalyti ir dezinfekuoti naudotą inventorių.

VMVT ir toliau vykdys laukinių ir naminių paukščių stebėseną.

Kai eini pasivaikščioti ir staiga pamatai kažką rudą krumuose

Paukščių gripas nustatytas keturioms lapėms. Mokslininkai jaudinasi

Susiję straipsniai

Išleistas naujas žurnalo numeris!

LA.lv