Medžioklės reikmenys

Kelnių nuo erkių HART Komar bandymas. Vasaros išvados0

Nuotrauka: Kataryna Šterna

HART yra šeimos įmonė iš Ispanijos, gaminanti aprangą, avalynę ir aksesuarus medžiotojams, žvejams ir aktyvaus poilsio mėgėjams. Vienas naujausių ir populiariausių vasaros linijos produktų yra HART Komar apranga nuo erkių, skirta dėvėti šiltu oru nuo pavasario vidurio iki rugsėjo.

Technologijos

Komar kelnės ir marškiniai apdorojami naudojant specialią technologiją Vital Protection, kuri apsaugo nuo kraujasiurbių vabzdžių, įskaitant erkes. Vital Protection neleidžia daugintis bakterijoms ir susidaryti nemaloniam kvapui, kuris neišvengiamai atsiranda žmogui prakaituojant. Ši technologija užtikrina ilgalaikį poveikį, ji saugi aplinkai, efektyvi. Marškinių kaina – 67 Eur, kelnių – 82 Eur.

Taip pat gaminant HART Komar komplektą naudojama Osmotech Plus. Remiantis hart-hunting.com skyriumi Technologijos, Osmotech Plus yra visu žingsniu toliau atsparumo vandeniui ir laidumo orui atžvilgiu, lyginant ne tik su panašiais produktais, bet ir kitais jų gaminiais.

Gaminant HART Komar naudojama membrana politetrafluoretilenas (PTFE), kuris užtikrina labai aukštą atsparumą vandeniui – virš 10 000 mm, o oro laidumas yra 10 000 g/m2. Nesvarbu, ar Osmotech Plus naudojamas išoriniam audinio sluoksniui laminuoti, ar kaip tarpinis sluoksnis, jis vis tiek gerokai padidina medžioklinės aprangos funkcionalumą ir komfortą.

Trečioji technologija – Xtretch System. Ji duoda audiniui daugiau elastingumo ir patvarumo, apranga geriau priglunda prie kūno, neatima judesių laisvės. Taip pat užtikrinama šimtaprocentinė apsauga nuo vandens ir vėjo. Visos Xtretch System ženklu pažymėtos HART aprangos siūlės pirma suklijuojamos, kad būtų pagerinta apsauga.

HART aprangą ir avalynę medžiotojams ir žvejams galima įsigyti parduotuvėse Klaipėdoje, Vilniuje, Ukmergėje ir Šilutėje arba internetu medzioklis.com.

Audinys: 94 % poliesteris, 6 % elastanas. Pamušalas: 100 % poliesteris.

HART Komar. Vasara

Bandymas

Nusprendžiau įsigyti kelnes HART Komar po to, kai Lietuvos moterų medžiotojų klubo surengtoje stirninų medžioklėje 2019 m. turėjau progą šį produktą pačiupinėti. Pirmas įspūdis buvo vizualinis – kelnės, kurias dėvėjo viena medžiotoja, atrodė labai prigludusios ir elastingos. Prisilietus audinys atrodė šilkinis ir labai plonas. Įsigijusi šias kelnes nė trupučio nenusivyliau.

Audinys ir kišenės

Kelnės Komar labai plonos ir lengvos. Audinys elastingas, jis maloniai priglunda prie odos, bet visai neriboja judesių. Kišenės plonos. Į jas neįdėsi didelio raktų ryšulio ar ko nors sunkaus, tačiau šios kelnės ir neskirtos kroviniams nešioti. Komar yra tik šešios kišenės, įskaitant vidinę šoninę su užtrauktuku ir vieną peiliui.

Komfortas aplinkoje

Kelnės Komar yra puikus pasirinkimas medžioklei vasarą. Jos lengvos. Drėgmė jose jaučiama kaip vėsuma, nes lietus ir rasa nepersigeria iki odos. Dėvint blauzdines, galima apsisaugoti nuo vėsios rasos, be to, Komar padeda vandeniui nutekėti per batus, kiek tai įmanoma judant. Šios kelnės labai greitai džiūsta! Po medžioklės jas galima nuvalyti skudurėliu medžiotojų namelyje ir po keliolikos minučių bus sausos.

HART Komar yra plonos, todėl neapsaugo nuo mechaninio poveikio. Visas šakas, dyglius, dilgėles ir usnis jausite, todėl tankmėje reikia judėti atsargiai.

Pavasarį ir rudenį

Kadangi HART Komar yra neperpučiama apranga, su papildomu sluoksniu ją galima dėvėti ir vėsesniu oru. Naktį, esant 13–15 šilumos, su plona termoapranga galima ramiai sėdėti bokštelyje kelias valandas. Judėdamas medžiotojas jaučiasi komfortiškai ir žemesnėje temperatūroje.
Vabzdžiai

Kelnes Komar dėviu jau antrą vasarą ir galiu garantuoti, kad jos 100 proc. apsaugo nuo erkių. Pajutau šį skirtumą labai aiškiai 2020 m. vasarą, per stirninų rują. Radau mūsų plotuose gerą kirtimą. Kad ten patektum, reikia eiti avietynais apaugusia proskyna. Su paprastomis kelnėmis surinkau ten apie 50 erkių. Negalėjau ramiai stovėti ir laukti stirnino, nes visą laiką gaudžiau erkes, lipančias kelnėmis ir marškiniais aukštyn.

Maždaug liepos pabaigoje gavau savo siuntinį iš medzioklis.com ir ėjau išbandyti naujų kelnių toje pačioje vietoje. Nepagavau nė vienos erkės. Nė vienos! Nuo tada jaučiuosi labai saugiai. Anksčiau turėdavau skirti bent penkiolika minučių patikrinti save ir aprangą bei išgaudyti į namus parsineštas erkes, o dabar to nebereikia.

HART Komar yra viena geriausių aprangų nuo erkių ir tai labai svarbu, nes erkės nešioja įvairias labai pavojingas ligas.

Babezioze paprastai užsikrečia šunys ir kiti gyvūnai, bet yra tokių Babesia rūšių, kurios gali sukelti ligą ir žmogui. Štai Latvijoje atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad šalyje tokios erkių rūšys paplitusios daug didesnėje teritorijoje, nei iki šiol manyta. Remiantis biomed.lu.lv duomenimis, babezijos, kurios užkrečia eritrocitus (raudonuosius kraujo kūnelius), sukelia odos ir vidaus organų pažeidimus, gali baigtis labai sunkiu inkstų ir kepenų nepakankamumu ar net mirtimi.

Erkinis encefalitas yra ūminė infekcinė liga, kurią nešioja virusą turinčios erkės. Žmogus erkiniu encefalitu gali apsikrėsti ir gerdamas nepasterizuotą ožkos, rečiau karvės pieną, jeigu gyvūnas buvo užsikrėtęs encefalitu. Susirgus erkiniu encefalitu, sutrinka žmogaus centrinės nervų sistemos veikla, ir dėl to gali kilti ilgalaikių neurologinių sveikatos sutrikimų.

Laimo ligą (Laimo boreliozę) sukelia spirochetos borelijos. Skirtingai nuo erkinio encefalito, kai virusas patenka tiesiogiai į kraują, borelijos iš įsiurbimo vietos paplinta žmogaus organizme po kelių parų. Simptomai: odos paraudimas, pasirodantis erkės įsisiurbimo vietoje po 1–4 savaičių. Paraudimas paplinta 3–5 cm skersmeniu (ir plačiau), po kurio laiko dingsta. Rečiau pasirodo simptomai, rodantys, kad paliesta nervų sistema, sąnariai ir atskirais atvejais širdis.

Be to, vilkint šias kelnes ir kiti kraujasiurbiai neberodo intereso, bent jau nesidomi kojomis. Ant Komar uodai ir sparvos net nenutupia!

Lietuvoje HART drabužius siūlo medzioklis.com!

Pliusai

Beveik 100 % apsauga nuo vabzdžių
Greitai džiūva
Labai patogios
Lengva plauti

Minusai

Baisu įplėšti, nes audinys plonas
Mažai kišenių
Judant šiek tiek čeža

Išvados

Turiu tik vieną išvadą: tausosiu šias kelnes, kad tarnautų kuo ilgiau, bet kai ateis laikas, pirksiu tokias pačias.
Jeigu rimtai, turiu pripažinti, kad Komar kelnės iš tiesų labai patogios ir funkcionalios, nepraleidžia nei vėjo, nei vandens. Jos užtikrina apsaugą nuo vabzdžių ir yra komfortiškos net labai kaitriu oru.

Judant kelnės šiek tiek čeža.

Susiję straipsniai

Trūksta funkcionalių kišenių. Tiksliau, jų yra, bet nepalyginsi su storesnių medžioklinių kelnių kišenių patogumu. Vis dėlto Komar yra visiškai kitoks produktas ir ne kišenės čia svarbiausia.

Kelnės atrodo elegantiškai ir neriboja judesių.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose!

LA.lv