Patirtis

Kas buvo aptarta LMS Gamta susitikime su Aplinkos apsaugos departamentu?0


Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas
Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas
Nuotrauka: iš archyvo

Š.m. kovo mėn. 2 d. Lietuvos medžiotojų sąjungos “Gamta” (toliau LMS “Gamta”) iniciatyva Aplinkos apsaugos departamente įvyko aktualių medžioklės klausimų aptarimas – diskusija. Pokalbyje dalyvavo Aplinkos apsaugos departamento direktorius Giedrius Kadziauskas, Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė, Gamtos išteklių apsaugos skyriaus patarėjas Saulius Tuska ir LMS “Gamta” prezidentas Raimondas Ribačiauskas. Svarstėme sekančiius klausimus:

1. Medžiotojus vienijančių organizacijų teisė dalyvauti Teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo egzaminų komisijų darbe , ką patvirtino visų instancijų teismai. Gaila, tačiau aplinkos apsaugos departamentas nemano, kad Medžiotojus vienijančios visuomeninėms organizacijoms būtina dalyvauti šiose komisijose . Mūsų įsitikimu tuo grubiai pažeidžiamos mūsų teisės, ko pasekoje, mes priversti toliau ginti savo teises, nepriklausomai nuo to, kad Aplinkos apsaugos departamentas iš vis žada šių funkcijų atsisakyti.

2. Bendradarbiavimas su medžiotojus vienijančiomis organizacijomis. Visos pusės sutarė, kad laisvėje gyvenančių populiacijų apsauga yra bendras reikalas, kad iki šiol trūko geranoriško bendravimo. Aplinkos apsaugos departamentas įsipareigojo ne mažiau kaip du kartus per metus sukviesti visų medžiotojus vienijančių organizacijų vadovus pokalbiui prie apvalaus stalo, tikslu išsigryninti susikaupusias aštrias problemas ir pabandyti jas geranoriškai išspręsti.

3. Švino naudojimo uždraudimas šlapžemėse. Buvo akcentuota, kad šiuo metu galiojančios Medžioklės Lietuvos respublikos teritorijoje taisyklės yra neaiškios,dviprasmiškos. Aplinkos ministerijos išverstos ES direktyvos neturi juridinės galios. Departamento direktorius patikino, kad ruošiamos atitinkamos Medžioklės Lietuvos respublikos teritorijoje pataisos ir pasiūlė medžiotojams skubiai teikti savo pasiūlymus.

4. Dėl leidimų naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius pratęsimo, šio proceso supaprastinimo. Aplinkos apsaugos departamento direktorius patvirtino, kad jau dabar galima teikti prašymus dėl minėtų leidimų pratęsimo. AAD paruoš aiškinamąjį raštą medžiotojų klubams ir būreliams. Buvo patvirtinta, kad iš esmės leidimai bus pratęsiami iš karto, išskyrus tuos atvejus, kur iškils ginčai dėl neaiškių ribų.

Susiję straipsniai

“Pasitarimas praėjo draugiškoje aplinkoje ir manau buvo abipusiai naudingas”, LMS Gamta prezidentas Raimondas Ribačiauskas.

PRENUMERUOKITE Žurnalą nuo balandžio 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.