Medžioklės reikmenys

Karšta naujiena. Zeiss termovizorius DTI 3/350


Zeiss termovizorius DTI 3/35
Zeiss termovizorius DTI 3/35
Nuotruka: iš archyvo

Sunkiai pasiekiamas ir kosmosą kainuojantis, pagamintas taikant unikalias karines technologijas, nors šiuo metu jau vis prieinamesnis, be to, itin kokybiškas – taip, kalbu apie termovizorių. Labai gerai žinomi įmonės Pulsar, kuri siūlo puikių įvairios kainų grupės įrenginių medžioklei.

Gana gerai Lietuvoje žinomos ir Liemke kameros, vaizdo kokybe prilygstančios Pulsarui. Dar gerai žinomi Flir termovizoriai, kurie irgi šlovinami dėl puikios kokybės. O dabar prie šios kolonos prisijungia dar vienas konkurentas, ir tai medžiotojams tik gera žinia – didesnis pasirinkimas, daugiau galimybių.

Šį spalį Zeiss išleidžia savo naują modernų termovizorių DTI 3/35, kurį žurnalo Medžioklė komanda turėjo išskirtinę progą išbandyti. Bandymas išėjo trumpas – pora medžioklių, bet galime pasidalyti pirmaisiais įspūdžiais.

Zeiss termovizorius DTI 3/35

Ergonomiškas dizainas

Pirmiausia reikia pasakyti, kad šis termovizorius nėra didelis, taigi ir stebinančiai lengvas. Dėl ypatingo dizaino įrenginys patogiai priglunda prie rankos. Įjungimo, išjungimo ir reguliavimo mygtukai įrengti patogiai, o pripratus nėra problemų juos rasti ir liečiant – tamsoje gali įrenginį reguliuoti nematydamas. Lęšio dangtelis nusiima, bet gerai, kad jis pritvirtintas dirželiu ir taip lengvai nepasimes.

Reguliavimas

Įrenginyje galima rinktis kelis vaizdo spalvų režimus – pagal skonį. Taip pat įmanoma panaršius meniu reguliuoti vaizdo ryškumą – kituose įrenginiuose ir modeliuose ši galimybė dažniausiai pasiekiama atskiru mygtuku. Čia reikia šiek tiek priprasti, kad greitai rastum atitinkamą funkciją. Pliusas – iš miego režimo įrenginys įjungiamas kone žaibiškai, greičiau nei per sekundę. Užtat įjungiant visiškai išjungtą įrenginį praeina kiek laiko, kartais atrodė, kad mažumėlę per ilgai.

Numatyta, kad įrenginį bus galima tiesiogiai susieti su mobiliąja programėle Zeiss Hunting, bet, deja, su demonstracine įrenginio versija tai buvo neįmanoma, todėl negalėjome įvertinti šios funkcijos patogumo.

Įrenginiu galima ir fotografuoti, ir filmuoti, jame yra 15 GB atminties kortelė, kurios tikrai užteks ilgam. Nemenkas iššūkis – rasti nuotraukas. Programėle įrenginį susieti su kompiuteriu buvo neįmanoma: Apple, USB laidu prijungus kamerą, ją visiškai ignoravo, bet šį kartą padėjo senas geras PC, kuris įrenginį priėmė kaip paprastą atmintuką. Nuotraukos ir vaizdo įrašai nebuvo dideli, bet gana geros kokybės.

Vaizdas

Kamera nustebino itin skaidriu vaizdu. Jis skiriasi nuo įprastų, kasdien anksčiau naudotų įrenginių vaizdo, tik sunku apibūdinti, kuo tiksliai. Nei geresnis, nei blogesnis, bet tiesiog jaučiasi – kitoks. Šilumos šaltinis, pavyzdžiui, stirnos maždaug už 400 metrų, aiškiai ir suprantamai atskiriamas iš ryškių, suprantamų kūno kontūrų. Ne susiliejusi šviesi dėmė, o aiškiai matomas ir suprantamas vaizdas. Įdomu, kad ryškumą galima sufokusuoti ir į toli esantį, ir į prie pat kojų esantį objektą.

Išvados

Galbūt dar bus patobulintos kelios įrenginio detalės, mat išbandyti gavome demonstracinę versiją, kuri galėjo būti ir negalutinė. Pirmas įspūdis labai geras, netgi puikus. Kartais net atrodė, jog įrenginys per lengvas, kad perteiktų tokį gerą vaizdą. Viskas puiku ir gražu, kol sužinai kainą… apie 2800 eurų, tad įrenginys priskirtinas ne biudžetinei, o Premium klasei.

Specifikacijos

Vidinė atmintis: 15 GB
Jutiklių raiška: 384 × 288
Ekrano raiška: 1280 × 960
Efektyvus nuotolis: 1235 m
Okuliaro matymo laukas: 30,24°
Matymo laukas iš 100 m: 19 m
Optinis didinimas: 2,5
Didinimas: 1–4 kartai
Svoris: 450 g

Alternatyvos

Pulsar Helion XP50 2
Naujausios kartos Premium klasės termovizorius
Vidinė atmintis: 16 GB
Ekrano raiška: 640 × 480
Efektyvus nuotolis: 1800 m
Matymo laukas iš 100 m: 21,8 × 16,3 m
Optinis didinimas: 2,5–20 kartų
Didinimas: 2, 4, 8 kartai
Svoris: 500 g
Belaidis ryšys: yra
Kaina: 3590 Eur

Pulsar Lietuva

Flir Scout II 320
Flir žinomas dėl būtent termovizorių gamybos patirties, tai visame pasaulyje populiarus ir patikrintas prekės ženklas.
VIDEO OUT jungtis: yra
Ekrano raiška: 640 × 512
Efektyvus atstumas: 1140 m
Svoris: 340 g
Kaina: 2000 Eur

Flir Scout II 320

Susiję straipsniai

Liemke Keiler-35PRO
Liemke žinomas dėl medžiotojų pamėgtų aukštos klasės termovizorių. Ir šis prekės ženklas šiemet išleido įdomių naujienų.

Ekrano raiška: 1280 × 960
Efektyvus atstumas: 1235 m
Matymo laukas iš 100 m: 13 m
Didinimas: 2–4 kartai
Svoris: 420 g
Belaidis ryšys: yra
Kaina: 2532 Eur

Siūlo medeine.lt

PRENUMERUOK Žurnalas Medžioklė arba ieškok spaudos prekybos vietose!

Posted by Žurnalas Medžioklė on Otrdiena, 2021. gada 2. marts

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.