Medžioklės reikmenys

Karšta naujiena! Madingi – išardomi ginklai! Naujas ir šviežias Sauer 505 +VIDEO0


J. P. Sauer & Sohn vadovas Julianas Wengenmayras demonstruoja naują Sauer 505 karabiną
J. P. Sauer & Sohn vadovas Julianas Wengenmayras demonstruoja naują Sauer 505 karabiną
Nuotrauka: Emilija Mariseva

Šiemet Dortmundo parodoje Jagd und Hund tarp kelių kitų srities naujovių buvo pristatytas ir naujas karabinas Sauer 505. Lankantis gamintojo stende buvo matyti, kad susidomėjusių netrūksta. Apžiūrėti ir pačiupinėti buvo padėti keli naujojo ginklo pavyzdžiai, kurie visi be sustojimo keliavo iš rankų į rankas, o žmonės aplinkui tiesiog būriavosi eilėse.

Vienu raktu nuimamas ir lovelis, ir vamzdis
Nuotrauka: Emilija Mariseva

Pakeisk kalibrą per pusę minutės

Iš pirmo žvilgsnio naujasis modelis Sauer 505 kažkiek primena savo pirmtaką Sauer 404. Abu yra vadinamieji moduliniai, arba perkonstruojamo tipo, karabinai su galimybe juos pritaikyti pagal individualius šaulio poreikius. Tačiau naujasis modelis turi 19 kalibrų variantų, pradedant mažiausiais 222 Rem, .223 Rem. ir baigiant sunkiasvoriais 7 mm Rem Mag, .300 Win Mag, .375 H&H bei daugeliu kitų.

Kaip atskleidė parodoje sutiktas J. P. Sauer & Sohn vadovas Julianas Wengenmayras, šio ginklo kalibrą galima pakeisti apytikriai per 30 sekundžių! Raktu atlaisvinami lovelio varžtai, nukeliamas lovelis, tada atlaisvinami vamzdžio varžtai, patraukiama svirtis ir nuimamas pats vamzdis. Tokį dalimis išardomą ginklą daug lengviau valyti, nes iškart be vargo galima prieiti prie dalių, kurių kitu atveju nebūtų taip paprasta pasiekti. Tada vietoj nuimto vamzdžio galima įdėti kito kalibro vamzdį. Žinoma, kartu reikės pakeisti ir spyną bei dėtuvę, bet paskaičiavus tai vis tiek bus pigiau nei pirkti naują norimo kalibro ginklą, be to, pats vamzdis seife užims mažiau vietos.

Dėžė ir bendras svoris

Sauer 505 spynos dėžė pagaminta iš plieno – tai vienas iš niuansų, skiriančių jį nuo ankstesnio modelio Sauer 404. Ši medžiaga buvo pasirinkta dėl savo tvirtumo, tačiau ji sunkesnė už metalo lydinį, iš kurio pagaminta modelio 404 dėžė. Bendram ginklo svoriui sumažinti nuo dėžės buvo nuimtos visos nereikalingos korpuso dalys ir vizualiai ji primena skeletą. Tačiau Julianas ramina, kad nežymus svorio padidėjimas ginklui nekenkia – šaulio rankose jis tampa stabilesnis ir šaunant į judantį taikinį mažesnė tikimybė jį be reikalo pajudinti rankose. Tiesa, tai galėtų trukdyti, jei fiziškai sunku ilgą laiką rankose išlaikyti sunkų ginklą. Kad būtų aišku, kokio dydžio skirtumas tai yra iš tikrųjų, galima palyginti: modelis 404 su ErgoLux medine buože sveria 3,23 kg, o modelis 505 su tokio paties tipo buože sveria 3,45 kg. Galima sakyti, kad bendrai skirtumas nėra didelis.

Bendram svoriui sumažinti nuo dėžės buvo nuimtos visos nereikalingos korpuso dalys. Dabar ji primena skeletą
Nuotrauka: Emilija Mariseva
Šio konkretaus ginklo buožė yra iš kompozitinės medžiagos, tačiau taip pat yra ir medžio bei anglies pluošto variantų
Nuotrauka: Emilija Mariseva


Vamzdis, nuleistuko mechanizmas ir saugiklis

Ginklo vamzdis yra šaltai kaltas. Jo ilgis svyruoja nuo 51 cm standartiniams kalibrams iki 62 cm Magnum kalibrams. Nuleistuko mechanizmas turi reguliuojamą paspaudimo svorį – nuo 350 iki 1250 gramų. Saugiklio sistema suprojektuota visiškai nauja. Ji veikia tyliai, dėl jos ginklą galima užtaisyti ir išjungti, jo neatrakinant. Kaip maloni premija – kiekvieno ginklo vamzdžio gale taip pat yra M15X1 arba M17X1 sriegis duslintuvui.

Išsirink buožę

Jei jau yra keičiamų kalibrų, tai turi būti ir keičiamų buožių. Šiuo atveju jau tikrai yra iš ko rinktis tiek medžiagų, tiek formų požiūriu. Keturi mediniai variantai su reguliuojamomis buožės nugarėlėmis ir be jų, taip pat specialiai sukurti moterims. Reikia pripažinti, kad moterims skirtos buožės atrodo pernelyg trumpos, kad tiktų net vidutinei medžiotojai. Dar yra keturi sintetinės medžiagos variantai, be to, su įduba nykščiui, iš tų variantų vienas yra anglies pluošto. Medžiotojas, nusprendęs įsigyti šį ginklą, turės rinktis: pirkti vieną iš kurių nors trijų gatavų komplektacijų arba ginklą susirinkti pats.

Medžioklės centras pristato naująjį Sauer 505

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv