Patirtis

Kalti ragų rinkėjai ir brakonieriai? „Kaulų upės“ Siesartyje tęsinys0

Nuotrauka: 15min.lt

Šaltinis: 15min.lt

Kaip rašo portalas 15min.lt, upėje rastų gyvūnų liekanų istorija tęsiasi. Sprendžiant iš publikuotų nuotraukų, taikinys buvo ne tik mėsa, bet ir ragai.

„Kaulų upės“ Siesartyje tęsinys: aiškėja daugiau kraupių pažeidimų, jie galėjo būti dangstomi ne vienus metus Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas pakartotinai kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą ir Aplinkos ministeriją, kad būtų įvertinti nauji faktai dėl Ukmergės rajone, Želvos seniūnijoje, Siesarties upėje aptikto didelio kiekio elninių gyvūnų gaišenų likučių, rašoma socialdemokratų pranešime spaudai.

Pasak L.Jonausko, iš pranešėjo gauta papildomos informacijos, kad galimas brakonieriavimas ir gyvūnų skerdienos likučių atsikratymas šioje vietoje galėjo tęstis nuo 2019 metų, o už to gali slypėti nesąžiningi aplinkosaugininkai, galimai dangstantys pažįstamus brakonierius. „Gavau informacijos, kad gyvūnų gaišenos Siesarties upėje yra aptikti ir 2019 m. pabaigoje. Netoli Žemaitkiemio klubo medžiotojų bokštelių sumestos į krūmus buvo aptiktos gyvūnų gaišenos: elnių kojos, galvos, su nupjautais ragais, kailiai ir kiti likučiai.

Pranešėjo teigimu, iš aplinkosaugininkų tuomet jokios reakcijos ir veiksmų nesulaukta. Brakonieriavimo atvejų galėjo būta ir daugiau, tačiau pažeidėjai buvo sulaikyti tik tuomet, kai patikrinimus 2022 metais vykdė ne Vilniaus aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, kuriems priskirta ši teritorija, o Utenos pareigūnai“, – sako L.Jonauskas.

L.Jonauskas primena brakonieriavimo atvejį, kai 2022 m. buvo sulaikyti asmenys Siesarties upėje, toje pačioje Žemaitkiemio klubo teritorijoje, kurioje rastos gyvūnų gaišenos, neršto metu nelegaliai gaudę lašišas.

„Tuomet žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad brakonieriaujant sulaikytas Ukmergės medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas. Taip pat paminėta, kad galimai su sulaikytu brakonieriumi yra susijęs Vilniaus gyvosios gamtos vadas. Galimai jie kartu medžiojo. Buvo iškelta ir versija, kad būtent dėl to į aplinkosauginius pažeidimus, brakonieriavimo atvejus Siesarties upėje žiūrima pro pirštus.

Jei nupjautos išmėsinėtos elnių gaišenos mėtosi prie Siesarties upės ir joje jau nuo 2019 metų, o Vilniaus aplinkosaugai tokių dalykų nemato, kažkas tikrai yra negerai su ten dirbančiais aplinkosaugininkais. Arba tai aplaidus aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės darbo organizavimas, arba galimas brakonierių dangstymas“, – teigia L.Jonauskas.

Seimo narys Linas Jonauskas prašo Aplinkos apsaugos departamento ir Aplinkos ministerijos įvertinti pateiktą informaciją ir pradėti tarnybinį patikrinimą, kuris padėtų atsakyti į klausimus, kaip buvo tiriami galimo brakonieriavimo atvejai, dėl kurių vietos gyventojai informaciją aplinkosaugininkams teikė jau nuo 2019 metų. Skaitykite daugiau

PRENUMERUOKITE Žurnalą iki 2023 metų pabaigos!

Susiję straipsniai

Žvėriena – žurnalo priedas, skirtas sumedžiotų gyvūnų apdorojimui

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.