Patirtis

Kai pelė tampa trofėjiniu gyvūnu, arba gyvūnų teisių gynėjų neraštingumas0

Nuotrauka iš Jenso Ulriko Høgho Facebook profilio

Kai iš didelio rašto išeinama iš krašto

Feisbuke yra puslapis, kuriuo siekiama „demaskuoti“ trofėjų medžiotojus – Expose Trophy Hunting. Čia nuolat kviečiama trolinti, puldinėti ir visaip kitaip emociškai veikti tuos, kurie medžioja ir viešai dalijasi savo medžioklės nuotraukomis. Šio puslapio dalyvių trolinimas pasiekė tokį lygį, kad jie pradėjo puldinėti ir vaikus bei nepilnamečius. Po daugybės skundų feisbukas puslapį įspėjo dėl neapykantos kurstymo. Dabar tie patys veikėjai tą patį kviečia daryti iš savo tviterio paskyros, teigdami, kad nieko neetiško čia nemato. Trolinti ir kurstyti neapykantą vardan idėjos, jų nuomone, yra gerai.

Medžiotojas iš Danijos Jensas Ulrikas Høghas savo misija laiko visuomenės švietimą apie gerąją trofėjų medžioklės pusę ir jos tvarų poveikį bei prasmę. Jensas daug laiko skiria socialiniuose tinkluose aiškindamas, ką reiškia medžioklė, koks svarbus yra teisėtas trofėjų medžiojimas, jis kuria vaizdo įrašus ir rašo įvairiems Europos leidiniams. Kartą Jensas susikirto su Expose Trophy Hunting administratoriais, ir juokingiausia buvo tai, kad jie paprašė Jenso viešai neatskleisti jų tapatybės, kad nesulauktų kitų medžiotojų atakų. Veidmainystė, ar ne? Viešai pulti kitus gerai, bet patys bijo panašios reakcijos?

Kitas gyvūnų teisių gynėjų pusės žingsnis buvo „demaskuoti“ patį Jensą tviteryje. Jie peržiūrėjo Jenso feisbuko paskyrą, rado nuotraukų, kuriose jis matomas su sumedžiotais gyvūnais, ir su užgauliu tekstu publikavo jas tviteryje: „Čia yra Jensas Ulrikas Høghas, dėmesio ieškantis individas, pasiskelbęs save trofėjų medžiotojų delegatu. Būtent jis nusprendė nuversti mūsų [feisbuko] puslapį. Taip pat tai vyrukas, pasiūlęs Ricky Gervaisui išpirkti juodąjį raganosį, kad išgelbėtų jį nuo sumedžiojimo.“

Susiję straipsniai

Paradoksas buvo tas, kad medžioklės oponentai iš Jenso feisbuko profilio paėmė nuotrauką, kurioje medžiotojas matomas su savo namuose spąstais pagauta pele. Šią nuotrauką Jensas paskelbė kaip pokštą, padėdamas pelę tokiu kampu, kad ji atrodytų didžiulė. Pasirodo, gyvūnų tiesių gynėjai nepažįsta pelių ir neįsivaizduoja, kad tai nėra trofėjinis gyvūnas. Šį tviterio įrašą užtvindė daugybė komentarų, kuriuose gyvūnų teisių gynėjai skubėjo išdergti Jensą ir linkėti jam įvairiausių negandų, įskaitant blogą karmą, bet niekas nepastebėjo, kad nuotraukoje tiesiog pelė. Štai ką reiškia masinė psichozė.

PRENUMERUOKITE Žurnalą kovo 1 d. iki 2023 metų pabaigos!

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.