Medžioklės reikmenys

KAHLES – optiniu taikikliu pionierius nuo 1898 m.0

Nuotrauka: Kahles

Seniausias pasaulyje optinių taikiklių gamintojas, KAHLES, buvo daugiau nei 100 metų, novatorišku optinių prietaisų, skirtų medžioklei, pionierius. Bendrovė turėjo nemažai įsimintinų inovacijų etapų; pavyzdžiui, pirmą balistinį kompensatorių (1903), pirmus vandeniui nelaidžius taikiklius (1960) ir pirmus taikiklius su pilnu daugiasluoksniu lęšių padengimu serijinėje gamyboje (1973). Šie etapai – tai vieni geriausiai žinomi KAHLES pavyzdžiai, visame pasaulyje optikos tradicijomis garsėjančios kompanijos iš Vienos.

KAHLES istorija

Medžioklės reikmenys – šaunamieji ginklai bei optiniai taikikliai – yra medžiotojų pasitikėjimo gamintoju klausimas.
Pasitikėjimas ateina per kompetenciją – KAHLES turi senas gamybos tradicijas, kas leido išsiugdyti profesionalumą ir kompetenciją.

Tai buvo 1823 metai, kai Vienos genijus – optometristas Simon Ploessl įkūrė “opto – mechanini cechą”. Ten, p. Ploessl sukūrė pirmąjį achromatinį okuliarą, revoliucinį išradimą tais laikais. Achromatinė objektyvo sistema – bespalvė sistema, tai yra neskaidanti šviesos spindulio į sudedamąsias spalvas.

1866 gimė kitas puikus specialistas – Karl Kahles. Praėjus trims dešimtmečiams, Karl Kahles suprojektavo ir pagamino astronominį teleskopą dangaus stebėjimui – ir tai buvo įgyvendinta 1898m. Simono Ploessl dirbtuvėse, sujungus techninę baze ir 75 metu patirtį tikslios optikos srityje. Jis įkūrė Karl KAHLES kompaniją. Tais pačiais 1898 metais, Karl KAHLES pradėjo projektuoti ir gaminti teleskopus.

1910 m. Europoje, pasaulyje buvo laukiama Halio kometos priartėjimo prie Žemės. Daugeliui žmonių susidūrimas atrodė neišvengiamas. XX amžiaus pirmąjį dešimtmetį, Europos aukštuomenė labai domėjosi dangaus kūnų stebėjimu, kas natūraliai lėmė “aukso amžių” teleskopų gamintojams.

Puslapis iš Karl KAHLES kainininko, 1910 m
Nuotrauka: Kahles

Tuo metu, pasauli išvydo ir pirma serija optinių taikiklių, pavadinimu TELORAR.
TELORAR fiksuoto priartinimo modelių serija – 2x, 4x, 6x ir 7,5x – netrukus tapo labai populiari ir gerbiama medžiotojų tarpe, buvo didžiulė sėkmė KAHLES kompanijai. Sėkmes priežastis buvo ne tik tai, jog TELORAR buvo vieni iš pirmųjų kada nors pagamintų optinių taikiklių – šie optiniai taikikliai buvo išskirtinės optinės ir mechaninės kokybės. Tai netrukus tapo KAHLES REPUTACIJA

Nuotrauka: Kahles

Po staigios Karlo Kahles mirties 1908 metais, jo našlė perėmė bendroves valdymą, kol jų sūnūs, Ernstas ir Karlas, gavo pakankamą išsilavinimą bei patirtį vadovauti įmonei. Antroji KAHLES šeimos karta padarė daugybę patobulinimų ir netrukus išplėtė produktų liniją, pridedant prizminius žiūronus medžioklei bei specialius produktus skirtus kariniams tikslams.

Nuotrauka: Kahles

1914-ais, I pasaulinis karas nutraukė šio tradicinio šeimos verslo taikią pažangą ir tam tikrą laiką KAHLES gamykla gamino ir tiekė optinius taikiklius bei taikiklius artilerijos pabūklams Austrijos Karališkai ir Imperatoriškai armijai bei karinio jūrų laivynui.

Nuotrauka: Kahles

Laikotarpiu tarp pasaulinių karų vėl buvo atnaujinta optinių taikiklių ir žiūronų, ne kariniams tikslams, gamyba. Per šį laiką buvo išleista “MIGNON” serija. Kai kurie iš šių produktų vis dar naudojami medžiotojų ir šiais laikais.

Prasidėjus antrajam pasauliniam karui KAHLES vėl atsirado prievolė gaminti optinius prietaisus kariniam naudojimui. 1945 metais, oro antskrydžio metu, Karl Kahles žuvo ir gamykla buvo sunaikinta. Po karo, Karlo našlė ir jų sūnus Friedrichas, įsipareigojo atstatyti įmonę. Friedrichas, kuris baigė taikomosios fizikos studijas, perėmė valdymą ir skyrė ypatingą dėmesį optinių taikiklių gamybai. Jo vadovaujama bendrovė iškopė į naują sėkmės lygį.

1949m. – KAHLES sukūrė vieną iš pirmų kintamojo artinimo taikiklį.
1960m. – KAHLES pirmasis pradėjo naudoti sandarinimo žiedus, garantuojančius nelaidumą vandeniui.
1972m. – tam kad patobulinti šviesos pralaidumą KAHLES sukūrė pirmąjį daugiasluoksnį optinių lęšių padengimo procesą.

Tiesą sakant, daugelis ankstyvųjų KAHLES taikiklių tapo legendomis pasaulinėje optikos rinkoje. Kiekviena KAHLES šeimos karta stengėsi palikti svarų ženklą kompanijos istorijoje. Sukurti taikikliai buvo geriausi – tiek optinio tikslumo, tiek patvarumo atžvilgiu.

1974m. kaip neturinčią įpėdinių, galinčių perimti bendrovės valdymą, Karl KAHLES bendrovę įsigijo SWAROVSKI OPTIK Group. Siekiant sustiprinti įmonių tapatybę, KAHLES buvo pristatyta kaip KAHLES Ltd dukterinė kompanija, su savarankišku valdymu bei gamyba, SWAROVSKI OPTIK grupėje.

Kaip seniausias pasaulyje optinių taikiklių gamintojas, per savo įmonės istoriją, KAHLES pasiekė daug laimėjimų. Jo stipri padėtis rinkoje yra pagrįsta ne tik novatorišku darbu praeityje, bet ir ilgalaikiu bei novatorišku kūrimu bei gamyba Austrijoje.

Kiekvienas KAHLES produktas yra sukurtas ir pagamintas išskirtinai gamykloje Guntramsdorf remiantis aukščiausiais kokybės standartais. Kiekvienas produktas praeina griežtus patikrinimus prieš pradedant savo kelionę pas klientus visame pasaulyje. Daugiau nei 50 darbuotojų dirba įmonėje netoli Vienos, kuriant pažangiausius optinius produktus.

Susiję straipsniai

Pastarųjų metu kompanijos SWAROVSKI OPTIK ir KAHLES pradėjo bendradarbiavimą marketingo ir pardavimų srityje pasirinktuose regionuose. Glaudesnis bendradarbiavimas su SWAROVSKI OPTIK leidžia KAHLES optimizuoti modelių paletę, bei pasiūlyti klientams aukščiausios kokybės produktus už patrauklesnę kainą.

Nauja optinių taikiklių serija HELIA pakeitė visus anksčiau gamintus 30mm kaklelio modelius, skirtus medžioklei. Nauji HELIA modeliai užtikrina esminius medžioklinio taikiklio reikalavimus: funkcionalumą, patikimumą, ergonomiką ir estetiką. Paprastas ir aiškus asortimentas, kurį sudaro tik trys modeliai. Kiekvienas modelis siūlo optimalų funkcionalumą ir veikimą jo naudojimo srityje. Kiekvienas iš jų yra puikus įrankis atitinkantis net ir griežčiausius medžiotojų reikalavimus.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.