Patirtis

Itin sėkmingo medžioklės su varovais sezono atidarymas – sumedžioti penki vilkai0

Nuotrauka: iš archyvo

Tekstas: Vygandas Šiuša

Medžioklių su varovais sezono pradžia – visuomet laukiama šventė. Vieniems tai – papildoma proga visą dieną pabūti gamtoje, kitiems – galimybė susitikti ir pabendrauti su seniai matytais bendraminčiais, tretiems – proga dalyvauti azartiškame ir įspūdžių kupiname veiksme, kurio rezultatas – neeilinis trofėjus. Jau daugelį metų ir mūsų klubui spalio 15-oji asocijuojasi su švente. Dažnas atvyksta į ją su visa šeima. Susirinkus iš ryto netyla ūgtelėjusių vaikų klegesys ir nedažnai į paslapties šydu pridengtą pasaulį pakviečiamų žmonų kalbos – visi pasiruošę savo brangiesiems atvyti kokį nors žvėrį.

Šių metų atidarymas prasideda tradiciškai linksmai ir triukšmingai. Per pirmuosius varymus paleisti keli šūviai kelia vis didesnį azartą, o pavargusios, bet nepraradusios entuziazmo varovės su keliais jas lydinčiais miško žinovais rikiuojasi naujam užėjimui. Eiliniam varymui numatytas tarp kelių vienkiemių ir aptvertų ganyklų įsiterpęs nedidelis miškelis. Perėję susipynusių krūmų juostą varovai, džiūgaudami dėl neįprastai dosniai spindulius žarstančios saulės ir ryte spėtų patirti įspūdžių, drąsiai žengia į pievą, kurią perėję sustos prie miškelio. Iki vietos, kur turi stoti paskutinis varovas, telikę apie 500 metrų. Visa pieva padengta išblukusia žole, matoma kaip ant delno.

Vos žengęs kelis žingsnius į atvirą lauką, pirmasis varovas staiga sustoja. Paklusdamas vedliui nutilęs sustoja ir likęs varovų būrys – priekyje, vos už 200 metrų, pievoje išdykauja šeši pilki velniai, kurie, nekreipdami dėmesio į žmonių balsus, į netoliese burzgiančius traktorius ir ūkininkų keliamą triukšmą, ramiai zuja žole, net neketindami sprukti. „Vilkai!“ – neištvėrusi galiausiai sušunka viena varovė. Pagaliau pilkiai, susibūrę į krūvelę ir įvertinę galimą grėsmę, lėta ristele, vienas kitam iš paskos, pranyksta varyti numatytame miškelyje.

Susiję straipsniai

Lįsti į mišką, kuriame ką tik pasislėpė gauja vilkų, net ne kiekvienas medžiotojas drįstų, jau nekalbant apie beginklį žmogų. Visgi žemaičių moterims tai – jokia kliūtis! Vejami azarto varovai drąsiai pradeda varymą ir jau po kelių šūksnių pasigirsta pirmieji šūviai. Neaišku, kas vyksta medžiotojų linijoje, bet jausdami, kad Medeina šiandien gali būti dosni medžiotojams, varovai vis garsiau ir azartiškiau veja nematomą žvėrį.

Džiaugsmas ir suvokimas, kad bendri veiksmai lėmė neįtikėtinai retą ir įspūdingą laimikį, užplūdo tiek taiklių šūvių autorius, tiek kokybišką darbą atlikusias varoves. Tvyrant šventinei nuotaikai tamsoje dar ilgai aidėjo kalbos apie įvykio detales, o bendras tikslas dar labiau sustiprino ir taip tvirtą kolektyvo, draugų ir šeimų santykius.

Žurnalas Medžioklė. Prenumeruok Lietuvos pašte arba ieškok spaudos prekybos vietose.

LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.