Patirtis

Istorija su laiminga pabaiga arba kaip miškininkai išgelbėjo kurtinio patelę Pabradėje0

Nuotrauka: Valstybinių miškų urėdija

Šaltinis: Valstybinių miškų urėdija

Balandžio 9 dienos ryte Pabradės gyventojai prie „Ryto“ gimnazijos išvydo retą paukštuką, tupintį medyje. Ilgai spėlioję, kas gi jis toks, kreipėsi į miškininkus prašydami paaiškinimo, nes mokytojai, klausiami vaikų, atsakymo neturėjo. Paaiškėjo, kad tai kurtinio patelė, kuriai nebūdinga lakstyti mieste. Paukštukas visą dieną blaškėsi mokyklos ir vaikų darželio teritorijoje. Mokytojai tikėjosi, kad sutemus, paukštis grįš į savo gyvenamąją aplinką – mišką. Tačiau kitos dienos rytą paukštelis vėl buvo prie mokyklos. Mokytojai dar kartą kreipėsi į miškininkus, kurie maloniai sutiko padėti – sugauti ir nugabenti kurtinio patelę į saugią vietą miške.

Nuotrauka: Valstybinių miškų urėdija

Pasak VMU Nemenčinės regioninio padalinio, Žaliašilio girininkijos girininko Stefan Semaško bei girininkijos specialisto Vaclovo Gruzdžio, paukštis mieste atsidūrė pasibaidęs triukšmo arba išgąsdintas plėšrių žvėrių. Miškininkai apžiūrėjo kurtinio patelę ir įvertinę jos būklę nugabeno į mišką.

Miškininkai primena, kad pamačius paukštį ar žvėrį jam nebūdingoje vietoje, gyventojai neturėtų patys jo liesti, imti ir vežti į kitą vietą ar savo namus. Gyvūnas ar paukštis gali būti sužeistas, ligotas, todėl piliečiai gali pridaryti dar daugiau žalos. Esant tokioms situacijoms, būtina kreiptis į atsakingas institucijas – radus sužeistą laukinį gyvūną skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, kreiptis į Laukinių gyvūnų globos centrą. Specialistai tikrai padės ir suteiks gyvūnui reikiamą bei tinkamą pagalbą.

Miškininkams už pagalbą saugant gyvąją gamtą dėkoja Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos bendruomenė.

Įsigykite naujausią žurnalo numerį internetu!

Susiję straipsniai

Naujasis priedas. Medžioklės ginklai ir šaudymas

LA.lv