Medžioklės reikmenys

Išgyvenimo peilis0

Peilis – vienas svarbiausių, jeigu ne pats svarbiausias išgyvenimo įrankis. Kartu tai ir ginklas, bet išgyvenimo mene tai vis dėlto labiau instrumentas. Esame įpratę parduotuvėse matyti įvairių keistų daiktų, kurie labiau primena parazitų spąstus dramblio žarnyne negu peilius. Tokiais „universaliais“ kišeniniais peiliais neva galima atlikti viską, ką tik pajėgi įsivaizduoti, bet kokia reali jų nauda? O iš tiesų reikia visiškai nedaug, kad sėkmingai susitvarkytum su gyvybiškomis užduotimis.

Kaip turbūt nutuokiate iš fono nuotraukos, šį peilį rankoje laiko kažkoks kariškis, tiksliau sakant, krašto gynėjas. Atskleisti jo asmenybės negalima, bet apie peilį jis su malonumu papasakojo.

Pats peilis visai nėra nei brangus, nei išskirtinai išvaizdus. Mora Garberg Multi-Mount galima įsigyti ir internete, ir parduotuvėse, jo kaina – apie 90 eurų.

Išgyvenimo peilis

Bushcraft peilis Mora Garberg yra 3,2 mm storio, aukštos kokybės, pagamintas iš plieno. Skandinaviško nuolydžio geležtę lengva galąsti. Jo pentis irgi specialiai galandama, kad tiktų laužui įkurti titnagu. Dėklas ir speciali tvirtinamoji dalis tokie, kad peilį būtų galima įsidėti bet kur, ne tik prie diržo stačiai ar gulsčiai. Geležtė eina per visą rankeną ir šiek tiek kyšo gale, taigi peilis daug patvaresnis. Juo galima ir kirsti, o pasiėmus, pavyzdžiui, akmenį, galima perskelti kokį medžio gabalą.

Multi-Mount dėklą galima papildyti įvairiais išgyvenimui naudingais daiktais. Prie nuotraukoje matomo peilio pridėta virvelė, prakurai, užplombuoti izoliacine juosta, ir titnagas. Ir prakurai (paprasčiausia vata), ir titnagas įdėti į karabino šovinio tūtą, kuri pririšta prie peilio. Visą šią konstrukciją galima papildomai apklijuoti izoliacine juosta, kurią žygyje galima naudoti įvairiai, įskaitant pūslių klijavimą.

Susiję straipsniai

Po lipnia juosta galima paslėpti vaistų ar kitų naudingų daiktų, taip pat pririšti nedidelį galąstuvą. Labai svarbu prie titnago ir kitų judrių daiktų pririšti odinę juostelę ar paprastą plaukų gumelę, kad niekas nepasimestų. Ypač reikia saugoti titnagą, nes be jo įžiebti ugnį bus daug sunkiau.

Žurnalo „Medžioklė“ YOUTUBE kanalas


LA.lv
Prašome komentuoti mandagiai, nekurstyti neapykantos ir apsieiti be keiksmažodžių.